Nexe Našice 27:28 Metalurg Skoplje
Metalurg Skoplje

U najboljoj utakmici sezone, Našičani poklekli pred Metalurgom

Ivana Strahija • nedjelja, 09.12.2012.

Momčad bivšeg hrvatskog izbornika Line Červara u Našicama je došla do minimalne pobjede, no susret će Nexe još dugo pamtiti kao ponajbolju utakmicu svoje prve momčadi ove sezone...

NEXE – METALURG 27:28 (15:13)

SEHA liga, 12.kolo

Našice, ŠD OŠ Kralja Tomislava, gledatelja 600
Suci: Boris Šatordžija i Saša Pandžić (obojica Bosna i Hercegovina)
Delegat: Dušan Popović (Bosna i Hercegovina)

NEXE: P. Lelić (4 obrane), Kozina 2, Mataija 2, Eter 1, F. Lelić 2, Mrđenović 1, Varvodić 5, Slišković 7, Pivac, Vujić 1, Vozab, Božić Pavletić, Šunjić (7 obrana), Obranović 1, Ivić 5
Trener: Kasim Kamenica

METALURG: Stanić (18 obrana), Rakčević 5, Levov, Dimovski, Madjovski, Vugrinec 4, Georgievski 2, Mirkulovski 3, Mojsoski, Mitrevski (3 obrane), Doder, Mojsovski 9, Stoilov, Batinović 1, Jonovski, Alushovski 4
Trener: Lino Červar

SEDMERCI: Nexe -, Metalurg 1/3 (Mojsovski)
ISKLJUČENJA: Nexe 10 minuta (Obranović 2+2, Kozina, Mrđenović, Ivić), Metalurg 4 minute (Stoilov, Georgievski)

Našice su ugostile Metalurg Line Červara, a domaći su rukometaši ostali bez bodova nakon 60 minuta igre, iako su u susretu uistinu dali sve od sebe.

U susret momčad iz Makedonije kreće bolje, a iskusni Renato Vugrinec svoju stranu vodi na 1:3 u tim uvodnim minutama. Domaći odgovaraju nakon što su u potpunosti ušli u igru, okreću na 4:3, a onda Ivan Slišković postiže gol i za +2. Prednost još dvaput mijenja vlasnika, a na odmor se ide s 15:13, moglo je i s +3 za domaće da Damir Batinović nije upravo u samoj završnici poluvremena postigao svoj jedini pogodak utakmice.

U nastavku, Nexe ima dobrih pet minuta, no potom slijedi serija od pet golova Metalurga, zajednički podvig Neumčeta Mojsovskog i Mladena Rakčevića, pa je u 40. minuti 17:19. Svoju su prednost Makedonci uspjeli zadržati, čak i povisiti na +3 (22:25) sve do 54. minute, kad je i Nexe ušao u seriju, i u 57. minuti preokrenuo na 26:25.

No, nakon po još gola sa svake strane, u posljednje dvije minute Metalurgovi Mojsovski i Filip Mirkulovski pogađaju mrežu Nexea i zaključuju susret na 27:28.

"Bilo je očigledno da prekine niz loših rezultata s nama. Mi smo odigrali veliku utakmicu", kazao je trener domaćih Kasim Kamenica. Imao je i pokoju zamjerku na igru svoje momčadi: "Trebalo nam je u 15-tak minuta u prvom poluvremenu da poštimamo obranu, no onda nas je krenulo, da bismo u drugom dijelu opet imali problema. Stalno sam naglašavao da Staniću treba šutirati dijagonalne šuteve posebno s vanjskih pozicija, no igrači su odradili potpuno suprotno i na tim je našim polovičnim šutevima u bliži kut skupio dosta obrana i vratio se u utakmicu."

U samoj završnici presudili su po Kameničinom mišljenju - suci: "Na prve reakcije s klupe Metalurga oni su se potpuno pogubili i počeli suditi na našu štetu i to je ono na što sam jako ljut."

12. kolom SEHA lige Nexe je završio ovaj dio sezone, koji se nastavlja u veljači, a trener kaže: "Pružili smo par dobrih partija, svi smo ostali zdravi i napravili smo pomak u razvoju mladih igrača. U proljeće nas čeka važan dio jer se uključujemo u utrku za prvaka u Hrvatskoj, a tu želimo pokazati razinu koju već jedno vrijeme imamo u domaćem prvenstvu."