Ademar Leon uz tri obrane Ašanina uvjerljiv protiv Valladolida, Aragon namučio La Rioju

Zvonka Keliš • ponedjeljak, 10.12.2012.

U sklopu 13. kola Lige Asobal nove uvjerljive prvenstvene pobjede osigurale su ekipe Ademar Leona i Ciudad Encantade, dok su bodove osvojile još i momčadi Academije Octavio, Guadalajare, Puerto Sagunta, Anaitasune te Naturhouse La Rioje.

Naturhouse La Rioja - Aragon 27:26 (13:12)

Trećeplasirana momčad prvenstva do svoje je devete pobjede ove sezone stigla u 13. kolu kada joj je u goste stigla ekipa Aragona. Domaćin je dobro krenuo u susret, poveo je 3:2 i 6:4 da bi se gosti ubrzo vratili te poravnali rezultat (6:6). Uslijedila je potom domaća 7-1 serija kojom La Rioja odlazi na 13:7, no gostujuća momčad uzvraća s pet uzastopnih pogodaka za minimalan zaostatak na poluvremenu (12:13).

Uvodne minute nastavka donijele su domaćih +3 (15:12), a nekoliko minuta kasnije gostujući rukometaši zaostaju i pet pogodaka (16:21). Zanimljivo je bilo do konca ogleda, naime, Aragon stiže nanovo na minus jedan (23:24), igrači Naturhousea se povisuju vodstvo na 27:23 da bi susret završio njihovim minimalnim slavljem 27:26. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Jorge Luis Pavan s osam postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Aragona bio Alex Dujšebajev sa sedam golova.

Cuatro Rayas Valladolid - Reale Ademar Leon 21:28 (7:14)

Svoj deset poraz ove sezone momčad Valladolida pretrpjela je na svom terenu kada su joj u goste stigli rukometaši Ademar Leona koji su se potom kući vratili s pobjedom sa sedam pogodaka razlike te novim prvenstvenim bodovima. Poveo je domaćin odmah na startu 2:1 da bi gosti vrlo brzo preokrenuli susret u svoju korist za vodstvo 6:4 i 8:5. U potpunosti je tada gostujuća momčad zaustavila svog suparnika te mu je do kraja prvoga dijela dopustila da postigne još samo dva pogotka, dok je ona sama povisila svoje vodstvo na 14:7.

U nastavku ogleda domaća se momčad trudi sustići rezultat, no ne uspijeva u svom naumu. Naime, gostujući rukometaši čuvaju stečenu prednost (18:12, 21:15) te mirno privode ogled kraju za konačnih 28:21. Odlični su u redovima Ademar Leona bili Iosu Goni Leoz i Jose Mario Carillo s po šest pogodaka, Matej Ašanin je obranio tri lopte, dok se kod Valladolida istaknuo Victor Megias s četiri gola.

Quabit Guadalajara - Fraikin Granollers 32:28 (14:15)

Rukometaši Guadalajare u sklopu 13. su kola Lige Asobal na svom terenu ugostili momčad Granollersa koja se kući vratila s porazom s četiri pogotka razlike. Gosti su bolje otvorili susret te su poveli 4:2 i 7:5 da bi ubrzo stigli i do prednosti od četiri gola (10:6). Međutim, u samoj završnici prvoga poluvremena domaćin s dvije uzastopne serije pogodaka uspijeva poravnati rezultat na 14:14 da bi se na odmor ipak išlo s golom prednosti (15:14) za gostujuću momčad.

Domaća se momčad u nastavku trudi uhvatiti priključak te tako stiže na 18:19, a potom i 23:23, no gostujući se rukometaši još jednom uspijevaju odvojiti (25:24). Međutim, domaća 4-0 serija preokreće rezultat u korist Guadalajare (28:25) kojom potom osigurava slavlje 32:28. U pobjedu svoje momčadi Eduardo Reig ugradio je sedam pogodaka, dok je Raul Campos za Granollers zabio također sedam golova.

Helvetia Anaitasuna - Huesca 29:25 (18:13)

Pamplona je bila domaćin 13. kola Lige Asobal u sklopu kojeg je ekipa Anaitasune s četiri pogotka razlike bolja bila od Huesce. Poveo je domaćin na samome startu 3:0, a iako gosti tada odlaze u vodstvo 6:5, domaća momčad ubrzo preokreće rezultat na 8:6 i 10:7. Do isteka 30. minute Anaitasuna samo povećava svoje vodstvo na 18:13.

Nakon uvodnih 21:13 u drugome poluvremenu gostujući rukometaši uspijevaju smanjiti svoj zaostatak na 18:22, a potom i 23:26. Međutim, do izjednačenja nisu uspjeli stići te pobjeda ostaje u rukama domaćih rukometaša koji konačno slave 29:25. Ruben Montavez sa šest je pogodaka predvodio svoju momčad do pobjede, dok je Joan Saubich u poraz svoje momčadi ugradio deset golova.

Fertiberia Puerto Sagunto - Cangas 30:29 (16:12)

Momčad Cangasa u sklopu 13. je kola Lige Asobal stigla u goste Puerto Saguntu te se kući vratila s minimalnim porazom 29:30. Nakon uvodnih 2:2 gosti prelaze u vodstvo 6:5 da bi se tada boljim pokazao domaćin koji osigurava vodstvo 8:6 i 13:8. No, na predah se ipak ide s domaćih +4 (16:12).

Prve minute drugoga dijela donijele su poravnanje rezultata na 16:16 nakon čega kreće zanimljiva borba za nove prvenstvene bodove. Izjednačeno je bilo sve do same završnice u kojoj prednost od dva pogotka stječe domaća momčad koja na koncu i upisuje pobjedu 30:29. Za Puerto Sagunto Fernando Latorre zabio je šest pogodaka, dok je kod Cangasa Janos Levente sedam puta bio uspješan.

Academia Octavio - Villa de Aranda 29:28 (16:14)

Academija Octavio na svoju je treću prvenstvenu pobjedu morala čekati sve do 13. kola Lige Asobal kada je na svom terenu svladala ekipu Ville de Aranda. Gosti su poveli na samome startu 5:2 nakon čega domaćin uspješno poravnava rezultat na 6:6 te potom prelazi u vodstvo 11:8. Na isteku 30. minute semafor je stoga pokazivao domaću prednost od dva gola (16:14).

Gostujućoj je momčadi u nastavku trebalo 14 minuta kao bi nanovo izjednačila rezultat (20:20) nakon čega slijedi prava mala borba za bodove. Na koncu su se uspješnijima za jedan pogodak pokazali domaći rukometaši koji osiguravaju slavlje 29:28. Ismael Juarez sa šest je pogodaka bio najbolji strijelac Academije Octavio, dok je isto toliko za Villu de Aranda zabio Daniel Ganarul.

Palma del Rio - GlobalCaja Ciudad Encantada 23:30 (10:13)

Do nove i uvjerljive pobjede za kraj polusezone Lige Asobal momčad Cuence stigla je na gostovanju kod Palme del Rio koja je poražena sa sedam pogodaka razlike. Gosti su na samom startu poveli 4:2 i 8:5 nakon čega samo povećavaju svoje vodstvo. Na odmor se stoga ide s gostujućih +3 (13:10).

U drugome poluvremenu nije trebalo dugo da gostujuća momčad osigura osjetniju prednost, kao i vodstvo 17:11 te 23:17. Dvojbe oko pobjednika nije bilo stoga gostujući rukometaši mirno privode susret kraju te upisuju pobjedu 30:23. Najraspoloženiji kod Ciudad Encantade bio je Angel Perez s devet pogodaka, dok je Juanlu Moyano kod Palme del Rio postigao njih pet.