Caja Laboral osigurala nastup u Topu 16 visokom pobjedom protiv Cedevite

Branimir Korać • petak, 14.12.2012.

Posljednja utakmica za Cedevitu u Europi ove sezone odigrana je u odličnom ambijentu u Vitoriji gdje su domaći navijači došli podržati Caju Laboral u nastojanjima da dođe do Topa 16. Španjolci su u tome i uspjeli te su vrlo visoko slavili 97:70...

Gostovanje u Vitoriji za Cedevitu je ipak bilo tek odrađivanje posla. Za čudo joj je trebala nemoguća pobjeda od 36 poena razlike, i u klubu su bili svjesni da je to nemoguća misija te se opušteno otputovalo na vruće gostovanje gdje je domaćinu trebala pobjeda "za glavu".

U konačnici, puno motiviranija momčad pod vodstvom Žana Tabaka glatko je slavila i nakon što je slomila otpor hrvatskog predstavnika u drugoj dionici, potpuno je dominirala susretom.

Cedevita je dobro otvorila utakmicu i u prvih deset minuta nije dozvolila domaćinu da na krilima odlične atmosfere otiđe do visoke prednosti te krene prema pobjedi. Čak štoviše, momčad Ace Petrovića imala je konstantno prednost, vodila je i šest poena razlike te je nakon prvih deset minuta bila u vodstvu 17:15.

Dobar impuls s klupe Cedeviti je dao Goran Suton, međutim nije trebalo proći puno vremena da Caja preuzme kontrolu nad rezultatom.

Na startu druge četvrtine nesportsku pogrešku napravio je Bracey Wright i Caja je to iskoristila za početak serije 10:2 koja joj je donijela vodstvo 25:21. Ubrzo su uslijedili novi problemi, Wright je zaradio treću osobnu (tehnička), odmah nakon toga i tehničku te se praktički eliminirao iz utakmice iako je bio u dobrom ritmu.

Tu je sve krenulo nizbrdo, gosti se nisu niti snašli, a Caja je napravila novu seriju 7:0, stigla do 32:23 i dovela Cedevitu u probleme. Do kraja poluvremena domaćin je nastavio s vrlo dobrom igrom te na odmor otišao s visokom prednosti 49:30.

Već tada je bilo jasno kako svaka pomisao Cedevite na čudo u Španjolskoj više ne postoji i Petrović se mogao posvetiti, kako je i najavio, pripremi susreta protiv Širokog.

Cedevita je u prvom poluvremenu izgubila dvostruko više lopti (8:4) i uz šut za tricu 1/11 naspram domaćih 8/14 nije teško pronaći razloge visokog zaostatka. Puno agresivnija domaća momčad već nakon prvih 20 minuta imala je zasluženo i očekivano vodstvo.

U drugom poluvremenu se nastavilo u sličnom ritmu. Domaćin je igrao koliko mu je bilo potrebno za pobjedu, održavao je prednost, a sredinom treće dionice otišao je i na visokih 65:40 te po prvi put probio granicu od 20 i više poena prednosti.

Do kraja susreta je bilo čisto odrađivanje posla s obje strane i jedni i drugi su jedva čekali završetak susreta - Caja da proslavi pobjedu i prolazak u Top 16, a Cedevita da završi europski posao i prebaci se na za nju u ovom trenutku važniju ABA ligu.

Završilo je s visokih 97:70, a susret i Cedevitin euroligaški put zaključio je tricom u posljednjoj sekundi kapetan momčadi Marino Baždarić.

Kod Cedevite su se istaknuli s po 12 poena Goran Suton i na oproštaju od momčadi Mickael Gelabale dok je domaćine predvodio raspoloženi duet Fabien Causeur s 23 (5/5 trica) i Nemanja Bjelica s 22 poena.

• Obrisan korisnik15.12.2012. u 11:33
    Dobar je Tedeschi . Da nam je više ljudi kao on i VUJO bilo bi puno bolje. Samo slabi su mu "šaptači" koji mu preporučaju trenere. to iz sezone u sezonu.
  • Obrisan korisnik15.12.2012. u 10:17
    tedeschi uvati se jugoplastike. ostavi se skupih i neisplativih projekata. to kao poslovni čovjek valjda kužiš.
  • Obrisan korisnik15.12.2012. u 08:30
    suput za 34 min statistika 0 poena po 1 promasaj za dva i tri, 2 skoka 1 izgubljena i 2 osobne. definivno je pozicija 4 najveci problem cedeviti, narocito u napadu.
  • Obrisan korisnik15.12.2012. u 07:02
    Pazi ovo. Kao cijelu sezonu se ganjaju bodovi za Euroligu i kad se napokon plasiraš onda je Olympiakos priprema za Cibonu a CajaL za Široki. Seljačko razmišljanje.