Academia Octavio uvjerljivo bolja od Cuence, Aragon siguran na domaćem terenu

Zvonka Keliš • četvrtak, 13.12.2012.

U sklopu 14. kola španjolskog rukometnog prvenstva do uvjerljive je pobjede nad Cangasom stigla momčad Valladolida, dok su na domaćem terenu slavile još i ekipe Ville de Arande i Aragona. Academia Octavio je, pak, u gostima bila bolja od Cuence. Dvoboji Granollersa i Anaitasune te Huesce i Palme del Rio su završili bez pobjednika.

GlobalCaja Ciudad Encantada - Academia Octavio 27:33 (15:17)

Do svog četvrtog slavlja u novoj sezoni Lige Asobal momčad Academije Octavio stigla je u sklopu 14. kola kada je gost stigle ekipi Cuence. Domaćin je na samom startu poveo 2:1 nakon čega gosti preokreću rezultat u svoju korist (5:4) da bi potom uslijedila igra pogodak za pogodak. Do odlaska na odmor u njoj se nešto bolje snalazi gostujuća momčad koja osigurava prednost od dva pogotka (17:15).

Uvodne minute nastavka potom su prelomile susret, naime, igrači Academije Octavio serijom 4-0 odlaze na 21:15 nakon čega više ne ispuštaju stečenu prednost. Iako se domaća momčad u nastavku trudi sustići svog suparnika te stiže na minus tri (25:28) gostujući rukometaši na samom kraju mini serijom od tri uzastopna pogotka potvrđuju konačno slavlje sa šest pogodaka razlike (33:27). Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Pablo Cacheda s deset postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Ciudad Encantade bio Adrian Sifre sa sedam golova.

Aragon - Quabit Guadalajara 34:31 (16:12)

Zaragoza je bila domaćin susreta 14. kola Lige Asobal u kojem su snage odmjerile momčad Aragona i Guadalajare. Dvoboj je bolje otvorio domaćin koji je poveo 9:3 i 14:7 nakon čega se gosti polako počinju vraćati u ogled. Na odmor se stoga ide s gostujućih minus četiri (12:16).

Nastavak susreta ponovno je bio bolji za domaću momčad koja u prvih nekoliko minuta serijom pogodaka odlazi na 19:12 nakon čega čuva osiguranu prednost te mirno privodi susret kraju. Na ulasku u samu završnicu gostujuća se momčad približila na svega dva gola zaostatka (28:30), dok na koncu biva poražena 31:34. Odličan je u redovima Aragona bio Alex Dujšebajev s deset pogodaka, dok se kod Guadalajare istaknuo Eduardo Reig s devet golova.

Fraikin Granollers - Helvetia Anaitasuna 26:26 (11:11)

Momčad Anaitasune u sklopu 14. je kola Lige Asobal stigla u goste ekipi Granollersa te se kući vratila s remijem i tek jednim osvojenim bodom. Nakon što je domaćin odmah na startu poveo 4:1 gosti se polako, ali sigurno vraćaju te ubrzo poravnavaju rezultat na 7:7. Izjednačeno potom ostaje i do isteka 30. minute pa se tako na predah ide s rezultatom 11:11.

Zanimljivo je bilo i u nastavku susreta, naime, nakon desetak minuta igre u drugome dijelu gostujuća momčad drži prednost od četiri pogotka (18:14) da bi nekoliko trenutaka kasnije domaća momčad nanovo osigurala izjednačenje 21:21. Igralo se tada pogodak za pogodak do samoga kraja pa tako susret završava neriješenim rezultatom 26:26 i podjelom bodova. Nicklas Grundsten za Granollers je zabio osam pogodaka, dok je Jose Juan Gonzalez za Anaitasunu također osam puta bio realizatorski uspješan.

Huesca - ARS Palma del Rio 28:28 (16:16)

Rukometaši Palme del Rio u 14. su kolu Lige Asobal, na gostovanju kod Huesce, po prvi puta ove sezone uspjeli izboriti remi čime je momčad sa začelja ljestvice upisala nov i vrijedan prvenstveni bod. Nakon uvodnog vodstva domaćina 7:5 i 10:7 gosti mini serijom od tri pogotka poravnavaju rezultat na 10:10 nakon čega slijedi igra gol za gol. Do kraja prvoga dijela nijedna se momčad ne uspijeva odvojiti te se stoga na predah ide s izjednačenih 16:16.

U drugome je poluvremenu domaćoj je momčad bilo potrebno 12 minuta kako bi se odvojila na +2 (22:20), no ona gostujuća ubrzo nanovo poravnava rezultat (22:22). Do isteka 60. minute ne dolazi do većih promjena te susret biva okončan remijem 28:28 te podjelom bodova. Joan Saubich je za Huescu zabio osam pogodaka, dok je Juan Luis Moyano kod Palme del Rio sedam puta zatresao suparničku mrežu.

Villa de Aranda - Fertiberia Puerto Sagunto 28:26 (15:12)

Na svoju petu prvenstvenu pobjedu Villa de Aranda morala je čekati sve do 14. kola Lige Asobal u kojem je na svom terenu s dva pogotka razlike bolja bila od ekipe Puerto Sagunta. Nakon uvodnih 2:0 i 3:1 gostiju domaćin je brzo našao put k izjednačenju (3:3) nakon čega slijedi igra pogodak za pogodak u kojoj se sve do posljednjih minuta prvoga dijela nijedna momčad posebno ne ističe. No, u samoj završnici prvoga poluvremena domaća momčad odlazi na tada sigurnijih 15:12.

Domaći rukometaši potom su dobro krenuli i u nastavak ogleda, naime, povećavaju svoje vodstvo na 18:12 da bi gostujuća momčad serijom 6-0 vratila susret na početak (18:18). Napeto je bilo u narednim trenucima dvoboja, no igrači Ville de Arande se nešto manje od sedam minuta prije kraja odvajaju na 25:22, potom čuvaju svoju prednost te na koncu osiguravaju slavlje 28:26. U pobjedu svoje momčadi Diego Camino ugradio je sedam pogodaka, dok je Iker Serrano za Puerto Sagunto zabio pet golova.

Cuatro Rayas Valladolid - Cangas 31:25 (16:11)

Momčad Valladolida u sklopu 14. je kola Lige Asobal ugostila rukometaše Cangasa kojima je potom nanijela deseti ovosezonski poraz. Dobro je domaćin otvorio susret, poveo je 2:0 da bi se gosti ubrzo vratili i preokrenuli rezultat u svoju korist (3:2). Međutim, domaća momčad tada počinje polako, ali sigurno graditi svoju prednost te prvo stiže na 7:5 da bi ubrzo imala i 15:10, dok se na predah ide s domaćim vodstvom 16:11.

Stečenu prednost u nastavku dvoboja domaći rukometaši uredno čuvaju, dok se gostujuća momčad trudi, no ne uspijeva uhvatiti priključak. Konačno, Cangas se kući vraća s porazom sa šest pogodaka razlike (25:31) te bez novih prvenstvenih bodova. Valladolid je do pobjede predvodio Victor Alonso s devet pogodaka, dok je u poraz svoje momčadi Ivan Amarelle ugradio pet golova.