Napoli
Napoli 2:3 Bologna
Bologna

Josip Piršljin • nedjelja, 16.12.2012.

Napoli je na svom stadionu imao sjajnu priliku da vrati drugu poziciju u prvenstvu koju je izgubio u međusobnom dvoboju od Intera u prošlom kolu. Ta mu se prilika pružila nakon što su Nerazzurri izgubili od Lazija u subotu, no igrači Waltera Mazzarrija nisu je iskoristili jer su u dramatičnoj završnici izgubili od Bologne 3:2.

Domaći je strateg postavio svoje igrače u formaciju 3-4-3 s Britosom, Cannavarom i Gamberinijem u zadnjoj liniji, dok su u napadu bili Insigne, Hamšik i Cavani. I Bologna je igrala s trojicom naprijed, vratima De Sanctisa prijetili su Diamanti, Gabbiadini i Gilardino.

Bologna je iznenadila domaće navijače na stadionu San Paolo već u desetoj minuti. Tada je Cherubin s lijeve strane uputio odličan centaršut prema petercu Napolija gdje se našao Gabbiadini. Napadač gostiju uspio je skrenuti loptu u mrežu i nebeskoplavi su brzo pali u zaostatak.

Bologna je do kraja prvog poluvremena zadržala minimalno vodstvo, no ubrzo nakon početka nastavka Napoli je poravnao rezultat. Insigne je prošao po lijevoj strani i pucao prema Agliardiju koji je obranio, ali lopta je došla do Gamberinija. Branič je dobro reagirao na neprirodnoj poziciji i izjednačio.

Točno 20 minuta kasnije Napoli je preokrenuo rezultat suradnjom Insignea i Cavanija. Talijan je nabacio, a Urugvajac glavom iz teške pozicije zabija za 2:1 što mu je bio 12. prvenstveni gol ove sezone, jedan više ima trenutni najbolji strijelac El Shaarawy.

Činilo se da će Napoli uzeti sva tri boda u ovoj utakmici, no uslijedila je dramatična završnica. Bologna je između 86. i 89. minute uspjela zabiti dva pogotka i šokirati Napulj. Kone i Portanova su bili strijelci u nevjerojatnom preokretu čime su crveno-plavi skočili na 13. mjesto.

• etti16.12.2012. u 23:50
    Neočekivano je Bologna došla do ove pobjede, činilo se nemoguća misija. S ovime je i službeno Juventus zimski prvak, a oni koji ne dođu na 38-40 bodova nakon 19 kola nemaju se pravo niti nadati osvajanju Scudetta. Zasada postoje još 4 ekipe koje to mogu ostvariti, ali će se taj broj reducirati... [više na forumu]