Flensburg preko Lübbeckea došao do šeste uzastopne pobjede

Igor Šestak • srijeda, 19.12.2012.

U utorak je s dvije utakmice otvoreno 17. kolo Bundeslige. Svoju sjajnu formu su na gostovanju kod Lübbeckea potvrdili rukometaši Flensburga, a domaćinima nisu uspjeli pomoći ni hrvatski igrači Drago Vuković i Nikola Blažičko. U akciji je bio još jedan klub za koji nastupaju hrvatski igrači, ali je i on doživio neuspjeh. Gummersbach Vedrana Zrnića i Gorana Šprema poražen je od Neuhausena, a taj ga je poraz srozao u zonu ispadanja.

Tus N-Lübbecke - SG-Flensburg Handewitt 24:33 (12:17)

Rukometaši Flensburga u posljednjih su mjesec dana pronašli pravu formu. Na gostovanju kod Lübbeckea slavili su s uvjerljivih devet golova prednosti i upisali svoju šestu uzastopnu pobjedu. Za domaćine su nastupili hrvatski rukometaši, Nikola Blažičko i Drago Vuković, ali nisu uspjeli spasiti svoj klub od šestog poraza u posljednjih sedam prvenstvenih utakmica.

Parovi četvrtfinala DHB-Pokala

U utorak su izvučeni parovi četvrtfinala DHB-Pokala. Te su utakmice na rasporedu 5. i 6. veljače, a sastaju se:

TSV GWD Minden – THW Kiel
HSV Handball – TSV Hannover-Burgdorf
ThSV Eisenach – MT Melsungen
SG Flensburg-Handewitt – Rhein-Neckar Löwen

U prve tri i pol minute Flensburg je poveo s 3:0 i nagovijestio domaćinima da ih čeka teška večer. Prvi gol za Lübbecke postigao je Vuković krajem četvrte minute, a igra domaćina u idućim se minutama popravila pa su uzastopnim golovima Daniela Svenssona izjednačili na 6:6. Flensburg se ipak brzo vratio u vodstvo, a u posljednjih desetak minuta napravio je seriju kojom se odvojio na čak šest golova prednosti (16:10).

Lübbecke je na odmor otišao s minusom od pet golova, a niti početkom nastavka nije uspio popraviti svoju situaciju. U 35. minuti Flensburg je imao plus sedam (20:13), ali se nakon toga malo opustio. Domaći igrači iskoristili su to opuštanje pa u 45. minuti došli na četiri pogotka zaostatka, a pet minuta kasnije prednost Flensburga pala je na 25:22. Pet minuta prije kraja gosti su vodili 27:24, a onda postigli šest uzastopnih pogodaka. Tri pogotka je u posljednje četiri minute postigao Lasse Svan Hansen.

On je bio drugi strijelac momčadi sa šest postignutih golova, a isto toliko je zabio i Eggert. Ipak, prvo ime Flensburga u ovoj je utakmici bio Mogensen, strijelac osam golova. Flensburgov vratar Andersson imao je 12 obrana. Lübbecke je predvodio Schöngarth sa šest golova, a pet golova je uspješnim izvođenjem sedmeraca postigao Wilke. Drago Vuković u strijelce se upisao dva puta. Nikola Blažičko i Dario Quenstedt podijelili su minutažu među vratnicama, a svaki je obranio po pet gostujućih šuteva.

TV 1893 Neuhausen - VfL Gummersbach 29:26 (12:13)

Do izrazito važne pobjede stigli su rukometaši Neuhausena. U dvoboju s izravnim konkurentima u borbi za ostanak u društvu najboljih njemačkih klubova, pobijedili su Gummersbach i pobjegli iz zone ispadanja, a svoje protivnike gurnuli u neugodnu situaciju. Gummersbach još uvijek ima dosta problema s ozljedama, a među igračima koji su van stroja je i Vedran Zrnić. Od Hrvata je zato nastupio samo Goran Šprem i postigao jedan pogodak te promašio sedmerac.

Gummersbach je postigao prvi pogodak na utakmici, a stečeno vodstvo nije ispustio cijelo prvo poluvrijeme. Nekoliko je puta tijekom prvih 30 minuta imao četiri pogotka prednosti, ali su se domaći rukometaši do odlaska na veliki odmor približili na gol zaostatka. Do izjednačenja su došli nakon minutu i pol igre u drugom dijelu, a tri minute kasnije su prvi put poveli. Posve izjednačena igra potrajala je do 55. minute kada se Neuhausen golovima Schrödera i Schillera odvojio na 25:22. Gosti na to nisu imali odgovor pa se do kraja utakmice igralo gol za gol, što je išlo na ruku Neuhausenu.

Schiller je bio najbolji strijelac utakmice s devet golova, a u momčadi Neuhausena još su se istaknuli Trost sa šest i Schröder s pet golova. U momčadi Gummersbacha najbolji je bio Pfahl s osam golova, a šest je zabio Larsson.

Preostalih sedam utakmica 17. kola Bundeslige igra se u srijedu.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938