Bundesliga, 18. kolo, 21.12.2012, 19:45 h
TV 1893 Neuhausen 26:32 Magdeburg
Magdeburg

Magdeburg upisao četvrtu gostujuću pobjedu, svih 12 igrača se upisalo u strijelce

Igor Šestak • petak, 21.12.2012.

U prvoj utakmici 18. kola Bundeslige Magdeburg je s 32:26 slavio na gostovanju kod Neuhausena i učvrstio se na devetoj poziciji. Do desete pobjede u sezoni i četvrte gostujuće Magdeburg je vodio Moritz Schäpsmeier s pet pogodaka.

Samo 48 sati nakon poraza kod Göppingena, rukometaši Magdeburga odradili su još jedno bundesligaško gostovanje. Kod Neuhausena, 15. kluba na tablici, slavili su s 32:26 i upisali svoju desetu pobjedu u sezoni. S 20 osvojenih bodova učvrstili su se na devetom mjestu, dok Neuhausen s devet osvojenih bodova ima samo bod više od Gummersbacha koji se nalazi u zoni ispadanja.

Nakon prvih deset minuta igre rezultat je bio 6:6, a potom je Magdeburg prvi put poveo s dva gola prednosti. U 23. minuti Van Olphen je postavio 13:10 za goste, te prisilio Markusa Gaugischa, trenera Neuhausena, na minutu odmora. To ipak nije pomoglo njegovoj momčadi koja je na odmor otišla sa zaostatkom od tri poena.

U 33. minuti utakmice Magdeburg je vodio sa 16:15, a onda je Magdeburg napravio seriju 6:0, u koju je čak četiri pogotka ugradio Schäpsmeier, i poveo s 22:15. Vrlo brzo gosti su otišli na osam golova prednosti, a igrači Neuhausena na to nisu imali pravi odgovor. Sedam minuta prije kraja smanjili su svoj zaostatak na četiri pogotka, ali rukometaši Magdeburga su u završnici odigrali koncentrirano i bez poteškoća osvojili dva boda.

Schäpsmeier je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi s pet golova, a po četiri su postigli Kneer i Hornke. Ukupno se čak 12 gostujućih igrača upisalo u strijelce. Neuhausen je predvodio Michalik s pet pogodaka, a četiri su igrača postigla po tri pogotka.

Preostale utakmice 18. kola igraju se u subotu i nedjelju.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938