Vodeni sportovi

Medvjedi potopljeni u svom bazenu, Jug nepogrešiv

Ana Legradi • subota, 22.12.2012.

Večeras su odigrani preostali susreti devetog kola regionalne Jadranske vaterpolske lige. Zagrebački Medveščak je ugostio aktualnog prvaka Hrvatske, dubrovački Jug, i upisao visok poraz uz 3:22.

VK MEDVEŠČAK - VK JUG CO 3:22 (0:4, 1:4, 0:, 2:9)

Jadranska liga, 9. kolo, Zagreb, bazen Utrine
Suci: Brala (Rijeka) i Rebić (Split)

VK MEDVEŠČAK: Selem (2 obrane), Šteković, T. Jelavić, Blažević, Capan, D. Vegar, M. Jelavić, Maras 1, Kolar, Lipar, Brlečić 1, Samodol, Slade, Šarić 1. Trener: Tino Vegar.

VK JUG CO: Nižić (11 obrana), Benić 2, Bošković 1, Janović 3, Joković 2 , Goreta 3, Marković 2, Bušlje 2, Karač, Dobud 3, Ivović 4, Macan. Trener: Veselin Đuho.

Zagrebački Medvjedi godinu završavaju s jednim teškim porazom na gostovanju kod Primorja (6:20) i visokim porazom u svojem bazenu protiv aktualnih prvaka iz Dubrovnika.

Pitanje pobjednika na Utrinama je riješeno već u prvoj četvrtini kada su Gospari poveli s 4:0. U nastavku je gotovo svaka neuspjela akcija domaćina završavala kontrom i pogotkom.

Pred blagdansku stanku Jug je zauzeo drugo mjesto uz 24 boda, samo tri manje od Primorja. Zagrebački Medveščak u sljedećem kolu 9. siječnja u gradskom derbiju gostuje kod Mladosti na Savi, a u novu godinu ulazi sa šeste pozicije uz 12 bodova.