Rijeka prije puta u Tursku upisala pobjedu u Italiji

Mišo Gulić • srijeda, 16.01.2013.

Hrvatski prvoligaš Rijeka u srijedu navečer pobjedom je zaključio gostovanje u La Speziji, gdje je protiv istoimenog talijanskog drugoligaša slavio rezultatom 0:2...

Spezia - Rijeka 0:2 (0:2)

La Spezia, prijateljska utakmica:

Strijelci: Mujanović 10', 20'

Spezia: Lacobucci, Lolo, Pasini, Goian, Bovo, Faye Balla, Crisetig, Porcari, Garofalo (od 69. Rui Mario), Okaka, Antenucci (od 69. Pichlmann)

Rijeka: Mance, Datković, Kreilach, Marić, Mujanović (od 72. Mierzejewski), Brezovec, Močinić, Čaval (od 51. Škarabot), Alispahić (od 46. Čulina), Cesarec (od 84. Jogan), Benko (od 60. Weitzer).

Boljom igrom gotovo svih 90 minuta Rijeka je sjajno odradila pripremnu utakmicu protiv člana Serie B, Spezije, i prije puta na drugi dio priprema u Tursku, upisala poticajnu pobjedu.

Rijeka je od prve minute zagospodarila terenom, već u četvrtoj minuti stvorila prvu priliku, a do vodećeg gola stigla je šest minuta potom kada je Mujanović, na asistenciju Alispahića, iz drugog pokušaja matirao domaćeg vratara.

Nakon novih deset minuta Riječani su udvostručili svoju prednost, a ponovno je na pravom mjestu bio Mujanović. No, više od pola posla napravili su Brezovec i Cesarec, potonji je uputio udarac kojeg je vratar Spezije obranio, ali spreman je odbijanac dočekao Mujanović i tako ponovno zatresao mrežu.

Do odlaska na odmor nije bilo većih prilika, tek blagu inicijativu imali su Talijani, no bez ozbiljnije ugroze vrata koja je čuvao Mance.

U nastavku su oba trenera mijenjala nekoliko igrača, što se osjetilo i na igri, doduše više kod Rijeke. Jednom je Mance odlično reagirao, dok se talijanskom igraču nekoliko minuta ranije ispriječila vratnica, pa je nakon 90 minuta semafor pokazivao rezultat postavljen u 20. minuti, 0:2.

Iz Rijeke su također potvrdili da će na dvotjedne pripreme u Tursku otputovati u petak.