Lyon 0:0 Evian
Evian

Lyon kiksao protiv Eviana, Lovren na klupi

Borna Rupnik • petak, 18.01.2013.

Vodeći Lyon propustio je upisati unaprijed uračunata tri boda iz domaćeg susreta s Evianom. Gosti su na Gerlandu pružili čvrstu partiju i odnijeli jedan bod, odigravši bez pogodaka...

Nakon domaćeg kiksa Paris Saint Germaina, kojemu je prošlog tjedna Ajaccio odnio bod s Parka prinčeva (0:0), identičnu je pogrešku u petak navečer počinio Lyon. Nogometaši Remija Gardea nisu uspjeli postići pogodak Evianu, koji je uz ovaj neriješeni rezultat barem privremeno pobjegao iz zone ispadanja.

Prilike Lyona završavale su ili pored gola ili u rukama gostujućeg vratara Andersena, kojega će posebno dobro zapamtiti Bastos. Lyonov Brazilac zaustavljen je u 39. i 59. minuti, a promašivali su i Lisandro i Lacazette.

Evian je dovoljno dobro parirao sastavu s Gerlanda u veznom redu te je u tom ritmu izdržao svih 90 minuta i ostvario zacrtani cilj - izbjeći poraz protiv favoriziranog suparnika, nakon tri uzastopna poraza u Ligue 1.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren cijelu je utakmicu proveo na klupi za pričuve.

Lyon s utakmicom više na kontu ima tri boda prednosti nad Paris Saint Germainom, koji u nedjelju gostuje kod Bordeauxa, a četiri boda zaostaje Marseille, koji na svom Velodromeu u subotu ugošćuje aktualnog prvaka, Montpellier.