Borna Rupnik • subota, 19.01.2013.

Nakon kiksa Lyona u petak navečer, Marseille je uspješno odradio svoj zadatak protiv branitelja naslova, a konačno je do prvenstvene pobjede ponovno stigao Saint Etienne...

Lyon i Evian bili su otvorili 21. kolo francuskog prvenstva remijem bez pogodaka, a Marseille se vodećoj momčadi s Gerlanda primaknuo na samo bod zaostatka pobjedom nad aktualnim prvakom, Montpellierom.

Na Velodromeu je domaće navijače obradovao Andre Ayew već u 14. minuti, kada je glavom pogodio na ubačaj Bartona. No, samo dvije minute poslije Utaka je proigrao Herreru, koji pogađa za 1:1.

Montpellier je poveo u 56. minuti, nakon što je raspoloženi Cabella asistirao Utaki, no Marseille je imao odgovor. Desetak minuta prije kraja Andre Ayew proslijedio je loptu svom mlađem bratu Jordanu Ayewu, koji je bio brži od svog čuvara i poslao loptu pod prečku, a u sudačkoj nadoknadi Gignac je kaznio neopreznost Congrea i matirao Jourdrena za sva tri boda.

Istim je rezultatom Lorient potvrdio dobru formu te se barem privremeno domogao visokog četvrtog mjesta na tablici. Monnet-Paquet i Reale pogodili su mrežu davljenika Troyesa u prvom poluvremenu, a sredinom drugog smanjio je Brechet. Treći gol za Lorient bio je djelo Bourillona, a poraz gostiju ublažio je Camus u samoj završnici.

Nancy je ostao prikovan za dno porazom kod Toulousea 2:1. Tabanou je bio dvostruki strijelac za domaćine, u 57. i 79. minuti, a Karaboue je na samom kraju utakmice postigao počasni pogodak za goste.

Saint Etienne se nakon dugotrajne suše pobjedama vratio u Brestu, a jedini pogodak na utakmici postigao je Brandao u 50. minuti. Na isti je način junak Sochauxa postao Poujol, koji je mrežu Reimsa zatresao u 15. minuti dvoboja, a po završetku utakmice priznao je da mu je pritom pomogla i ruka.

Ajaccio i Valenciennes odigrali su 1:1. Mutu je donio prednost Korzikancima nakon pola sata igre, a u 64. minuti isključen je gostujući branič Angoua. No, u 69. minuti, s igračem manje na terenu, Valenciennes je zahvaljujući strijelcu Nguetteu izbjegao poraz i osvojio bod.

• Largo LaGrande20.01.2013. u 01:10
    Ovaj Montpellier očito djeluje vrlo inspirirajuće na OM. Sjećam se kako je prije desetak godina Montpellier vodio 4-0 na Velodromeu i na kraju izgubio 5-4.