Mađarska savladala Alžir i pogurala Egipat u osminu finala

Ivana Strahija, Ante Dubravac • subota, 19.01.2013.

Rukometna reprezentacija Egipta s visokih je 39:14 nadigrala Australiju. Tako su Klokani ostali bez ijednog boda u ovom izdanju svjetske smotre. U posljednjem susretu prvog kruga na Svjetskom prvenstvu koje se odigrava u Španjolskoj Mađarska je očekivano savladala Alžir.

Mađarska - Alžir 29:26 (14:8)

Uoči početka susreta bilo je jasno da Mađarska s bodom ili pobjedom osigurava treće mjesto u skupini. Eventualni neriješen ishod odgovarao bi i Alžiru koji bi bio četvrtoplasirani dok bi poraz Alžira značio da Egipat preuzima četvrtu poziciju.

Prvih petnaestak minuta dvoboja proteklo je u izjednačenoj igri u kojoj se nije jedna momčad nije odvajala na neku osjetniju prednost. Tada Rahim zarađuje dvije minute isključenja što Mađarska odlično koristi i zabija četiri pogotka u nizu te dolazi do vodstva 10:6.

Bio je to ujedno i početak kraja za Alžirce koji do odlaska na odmor postižu još samo dva pogotka dok su Mađari precizni četiri puta.

I nastavak susreta protekao je u vrlo sličnoj igri kao i prva dionica, a nakon deset minuta igre Mađarska ima prednost od 21:12. Do kraja utakmice Mađari su malo spustili ritam igre što su iskoristili Alžirci te se približili na podnošljivijih 29:26.

U pobjedničkoj momčadi po pet pogodaka postigli su Lekai, Gabor Ancsin i Gergely Harsanyi dok je s druge strane šest puta bio precizan Messaoud Berkous.

U osmini finala Mađarska će igrati protiv Poljske dok će Egipat odmjeriti snage sa Slovenijom.

Egipat - Australija 39:14 (25:8)

Iako je jedina želja živopisnih Australaca, koji su momčad skupljali iz svih zakutaka planete, bila da na konto upišu barem dva boda u ovom izdanju svjetske smotre, taj svoj cilj nisu uspjeli ostvariti. Mnogo bolji i uvjerljiviji bili su Egipćani, o čemu svjedoči i krajnji rezultat.

Svoj prvi pogodak Australci postižu nakon egipatskih devet, što je već moglo pokazati u kojem smjeru utakmica ide. Čak i taj pogodak postignut je s linije sedam metara, strijelac je bio Mitchell Hedges.

Do kraja poluvremena uspjeli su Asutralci postići još njih sedam, no kako su Egipćani "natukli" njih 25, omjer snaga bio je jasan. U drugom poluvremenu takav se scenarij nastavlja, prvi gol za Australiju postiže Martin Najdovski, iz sedmerca.

Najbolji u redovima Egipta bili su Mohamed Mamdouh sa šest i Mohamed Hisham sa sedam golova, a vratar Karim Mostafa upisao je čak 17 obrana. Kod Australaca Mitchell Hedges imao je pet golova.

• Obrisan korisnik20.01.2013. u 10:48
    Zato će sutra Mađari da izbace Poljake,u to sam 100% siguran a ni dancima neće biti lako protiv Mađara u četvrtfinalu!
  • Obrisan korisnik19.01.2013. u 23:39
    koliko su loši ovi mađari na prvenstvu utoliko su mogli i kakav remi odigrat i prosao bi alžir a odmorili bi si igrace i jos im nitko nebi zamjerio jer su nepojmljivo lose odigrali sa spanjolskom i hrvatskom
  • prista19.01.2013. u 23:21