Maj Gašparac • srijeda, 23.01.2013.

Real Madrid je remijem s Valencijom u uzvratnom susretu četvrtfinala Kupa kralja izborio svoj plasman u polufinale tog natjecanja, gdje će mu protivnik biti uspješniji iz dvoboja Malage i Barcelone. Susret je završen rezultatom 1:1, čime je Kraljevski klub obranio prednost od 2:0 iz prve utakmice koja je igrana u Madridu. Hrvatski reprezentativac Luka Modrić odigrao je posljednjih 15 minuta za momčad aktualnog španjolskog prvaka, a u sudačkoj nadoknadi dobio je žuti karton.

Strateg Kraljevskog kluba Jose Mourinho niti u ovoj utakmici nije mogao računati na nastup ozlijeđenih braniča Sergija Ramosa i Pepea, tako da su stoperski par u Valenciji činili Raphael Varane i Raul Albiol. Hrvatski reprezentativac Luka Modrić susret je započeo na klupi.

Prvu priliku na susretu imali su gostujući nogometaši u desetoj minuti. Pucao je Cristiano Ronaldo, ali njegov udarac zaustavio je vratar domaćina Vicente Guaita. Nekoliko trenutaka kasnije trener Kraljevskog kluba bio je prisiljen na prvu promjenu u svojem sastavu. Nakon udarca iz kuta ozlijedio se vratar kluba iz Madrida Iker Casillas pa je umjesto njega u igru ušao Antonio Adan.

Nekoliko minuta nakon toga svoju prvu izgledniju priliku imali su nogometaši Valencije, no Jonas nije dobro reagirao u kaznenom prostoru. Domaći nogometaši nastavili su s dobrom igrom, no nisu uspijevali probiti obranu Kraljevskog kluba, a minutu prije kraja prvog poluvremena našli su se u rezultatskom zaostatku.

Xabi Alonso je tada uputio ubačaj u kazneni prostor, loptu je promašio branič domaćina te je ona stigla do Karima Benzeme koji ne griješi iz dobre pozicije i dovodi Madriđane u vodstvo. U samoj završnici Valencija je pokušala izjednačiti, no udarac glavom Jonasa završio je u Adanovim rukama.

Nogometaši Valencije vrlo motivirano su započeli drugo poluvrijeme i nakon pet minuta igre našli se u mnogo boljoj situaciji. Fabio Coentrao je igrao rukom nekoliko metara izvan kaznenog prostora, nakon čega mu je sudac pokazao drugi žuti karton. Slobodan udarac izveo je Tino Costa i svladao Adana za 1:1.

Uslijedilo je razdoblje velikog pritiska Valencije, koja je pokušavala stići do brzog zgoditka kojime bi povećala svoje izglede u potpuni preokret, no nogometaši Kraljevskog kluba disciplinirano su se branili i čuvali prilaze svojim vratima.

Trener aktualnog španjolskog prvaka Jose Mourinho u igru je 15 minuta prije kraja uveo Luku Modrića, koji je ušao umjesto Benzeme.

U završnici susreta domaćini su prijetili preko Coste i Nelsona Valdeza, no njihovi pokušaji nisu bili uspješni. Do kraja utakmice Kraljevski klub je ostao bez još jednog igrača na terenu, u 88. minuti je zbog nesportskog poteza isključen Angel di Maria, ali se rezultat više nije mijenjao.