Maj Gašparac • srijeda, 23.01.2013.

Nogometaši Seville svladali su na domaćem terenu Zaragozu rezultatom 4:0 i postali prvi polufinalisti španjolskog Kupa kralja. Nakon što je prva utakmica između tih protivnika prije tjedan dana završena bez pogodaka, momčad iz Andaluzije je uvjerljivo pobijedila u uzvratu i u poluzavršnici čeka uspješnijeg iz ogleda Atletico Madrida i Betisa. Vrlo dobar nastup u momčadi Seville zabilježio je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić koji je asistirao za prvi pogodak svoje momčadi i sam postigao drugi.

Momčad Unaija Emeryja vrlo motivirano je započela susret pred svojim gledateljima i nastojala brzo doći do vodećeg pogotka. Nakon početnog ispitivanja snaga, Sevilla je prvu izglednu priliku imala u 18. minuti. Tada je nakon dodavanja Joséa Antonija Reyesa udarac uputio napadač domaće ekipe Alvaro Negredo, no njegov pokušaj zaustavio je vratar Zaragoze Leo Franco.

Sevilla je u nastavku susreta nastavila s dobrom igrom, a situacija je za goste postala mnogo gora u 26. minuti. Tada je izravan crveni karton dobio nogometaš Zaragoze Jose Fernandez zbog opasnog starta na Reyesu.

Nogometaši Seville ubrzo su iskoristili svoju brojčanu prednost i deset minuta kasnije stigli do vodećeg pogotka. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić uputio je centaršut iz kuta, na koji je dobro reagirao Negredo i pogodio glavom s pet metara.

Nakon što su postigli vodeći zgoditak, nogometaši Unaija Emeryja nastavili su dominirati na terenu i do kraja prvog dijela uspjeli udvostručiti svoje vodstvo. Strijelac u četvrtoj minuti sudačke nadoknade bio je Ivan Rakitić koji je s lijevog boka prošao u šesnaesterac Zaragoze i preciznim udarcem s nešto više od deset metara svladao Franca.

Domaća momčad s dobrom igrom nastavila je i od prve minute nastavka, a veliku priliku za postizanje trećeg pogotka imala je u 60. minuti kada se Manu probio u kazneni prostor gostiju, ali njegov udarac otišao je iznad gola. No, nedugo nakon tog promašaja domaćini su uspjeli stići do novog pogotka.

Cicinho je tada prošao u kazneni prostor gdje ga je srušio nogometaš gostiju Fran Gonzalez. Sudac Carlos Velasco zatim je pokazao na bijelu točku i Gonzalezu dodijelio drugi žuti karton. Najstrožu kaznu sigurno je izveo Negredo i postigao svoj drugi pogodak na susretu.

Zaragoza se do kraja utakmice bila prisiljena braniti s devetoricom i igra se gotovo u potpunosti preselila na njenu polovicu terena. Do kraja susreta Sevilla je uspjela stići i do još jednog pogotka, a strijelac za konačnih 4:0 bio je Manu.