Valenciennes
Valenciennes 0:2 Lyon
Lyon

Filip Han • petak, 25.01.2013.

U 22. kolu francuskog prvenstva Valenciennes je dočekao Lyon. Gosti su bez prevelikih problema stigli do pobjede rezultatom 0:2 koja ih je, barem zasad, postavila na prvo mjesto ljestvice.

Utakmica u Valenciennesu počela je s puno prilika za obje ekipe. Već u trećoj minuti Lyon je zaprijetio iz polukontre udarcem Lacazettea, no lopta pogađa gredu. Samo minutu poslije Vincent Aboubakar upućuje udarac na Lyonov gol, ali Remy Vercoutre uspješno zaustavlja taj pokušaj. Lyon još jednom pokušava preko Steeda Malbranquea, ali njegov udarac brani Nicolas Penneteau.

Lyonov pritisak urodio je plodom u osmoj minuti. Nakon jednostavne akcije Gueida Fofana dobio je malo prostora izvan šesnaesterca, uputio udarac i doveo Lyon u vodstvo. Pritisak Lyona nastavio se i poslije pogotka, u njemu je prednjačio Bafetimbi Gomis, ali nije uspijevao zabiti. Trud mu se isplatio u 28. minuti kada dobiva loptu od Lacazettea u sredini kaznenog prostora i pogađa pored nemoćnog Penneteaua.

Utakmica se nakon drugog gola nastavila u pomalo uspavanom tempu, nekoliko je solidnih prilika za Valenciennes imao Anthony Le Tallec, ali rezultat se do kraja nije mijenjao. Dejan Lovren počeo je u prvih jedanaest i odigrao cijelu utakmicu.

Lyon sada čeka utakmicu između PSG-a i Lillea o čijem ishodu ovisi hoće li zadržati prvu poziciju. Sljedeću pobjedu tražit će za devet dana protiv Ajaccioa, a Valenciennes će prvu pobjedu u 2013. tražiti protiv Bordeauxa.