Rennes
Rennes 2:2 Marseille
Marseille

Filip Han • subota, 26.01.2013.

U derbiju 22. kola francuske Ligue 1 Rennes je dva puta stizao zaostatak te na kraju rezultatom 2:2 izvukao bod protiv Marseillea. S obzirom na igru Marseille ne može biti nezadovoljan rezultatom...

Rennes je od početka utakmice držao loptu u svojim nogama gradeći akcije koje su dovele do nekoliko izglednih prilika. Romain Danze zaprijetio je u devetoj minuti iz šesnaesterca, no udarac je otišao preko gola. Jednom lijepom akcijom s nekoliko dobrih dodavanja Rennes je došao u priliku preko Romaina Alessandrinija, ali i on je bio neprecizan. Igrači Marseillea u prvih dvadesetak minuta djelovali su kao da se nisu snašli na terenu, no i oni su uspjeli nekoliko puta zaprijetiti vrataru Benoitu Costilu.

U 37. minuti igrači Rennesa griješe i loptu na njihovoj polovici uzima Andre Ayew koji dodaje Mathieuu Valbueni, a on je vraća Ayewu za lagan pogodak i vodstvo Marseillea. Do kraja poluvremena Ayew je imao još jednu dobru priliku iz sredine kaznenog prostora ali Costil je uspio zaustaviti taj udarac.

Drugo je poluvrijeme ponovno bolje otvorio Rennes, a pritisak im se isplatio već u 58. minuti. Nakon izborenog kornera loptu ubacuje Alessandrini, a glavom je u gol posprema Kevin Theophile-Catherine. Utakmica se nastavila bez prevelikih uzbuđenja sve do 82. minute kada Amalfitano ubacuje loptu s desne strane, a zabija Jordan Ayew. To nije obeshrabrilo Rennes koji drugi put izjednačava u 88. minuti pogotkom vrlo raspoloženog Alessandrinija.

Rennes je ovim remijem na tablici preskočio Nicu i sada zauzima četvrto mjesto, dok je Marseille ostao na trećem. Marseille u sljedećem kolu čeka nešto lakša utakmica protiv posljednjeg Nancy-Lorrainea, a Rennes gostuje kod Lorienta.