Branimir Korać • ponedjeljak, 04.02.2013.

Nakon tijesne pobjede poslije izvođenja jedanaesteraca protiv Zrinjskog, nogometaši Hajduka bili su puno efikasniji i uvjerljiviji u finalnom dvoboju. Protivnik je bila podgorička Budućnost koja je glatko svladana s 3:0...

Hajduk je pobjednik Memorijala Andrije Ankovića koji je igran već tradicionalno u Gabeli. U finalnom dvoboju Splićani su potpuno nadigrali Budućnost iz Podgorice i s 3:0 stigli do trofeja.

Trener Splićana Mišo Krstičević može biti zadovoljan izvedbom svoje momčadi koja je nastupila oslabljena neigranjem velikog broja igrača što zbog ozljeda, a što zbog obaveza u reprezentacijama.

Unatoč tome Hajduk je bio značajno bolji i na kraju je zasluženo slavio 3:0.

Iako u prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, Hajduk je dominirao i stvorio dvije vrlo izgledne situacije. Prvo je u 11. minuti Ivan Vuković, bivši član upravo Budućnosti, iz slobodnog udarca dobro ciljao, ali vratar Podgoričana Agović odbio je loptu u gredu.

Još bolju priliku Splićani su imali u 41. minuti. Agović je u svom kaznenom prostoru srušio Tomaša, no iskupio se obranivši kazneni udarac Vukoviću.

U drugom poluvremenu Hajduk je bio puno konkretniji. U 53. minuti Splićani su stigli do vodstva, a strijelac je bio Sušić koji jakim udarcem šalje loptu pod gredu.

Nije prošlo puno vremena, a vodstvo Hajduka je podebljano. Pet minuta nakon vodećeg gola, Hajduk je stigao do 2:0, a loptu je u mrežu poslao Kouassi.

Budućnost je pokušala nešto promijeniti i doći do smanjenja zaostatka, međutim nije u tome uspjela, a točku na i golom u 86. minuti stavio je Ivan Vuković.

Hajduk tako osvaja turnir u Gabeli, a dvije nagrade odlaze u njegove redove. Za najboljeg igrača turnira proglašen je mladi Kouassi koji je još jednom pokazao kako je odličan materijal i mogao bi biti pravo pojačanje za Splićane dok je za igrača koji najviše podsjeća na Andriju Ankovića proglašen Ivan Vuković.

Memorijal Andrija Anković, finale

Hajduk - Budućnost 3:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Sušić (53'), 2:0 Kouassi (58'), 3:0 Vuković (86')

Hajduk: Blažević, Vladislavić (49' Medak), Jonjić, Milović, Stojanović, Plazonić, Lima, Tomaš, Sušić (78' Caput), Kouassi (73' Tomašević), Vuković (88' Jelić)

• Obrisan korisnik04.02.2013. u 21:04
    Nagrada za igrača koji najviše podsjeća na Andriju Ankovića, jeli to izgledon ili ?
  • Zvrx04.02.2013. u 20:15
    Sad je Bernard najebo. Morat će mijenjat stav i počet zagovarat Žana u repki. To je prilika ak mali zaigra za Hrvatsku, da ga Hajduk za veće novce utopi ko reprezentativca Hrvatske i domaćeg igrača u EU nekom od klubova Petice. Bernard je već na velikim mukama!