Inter
Inter 3:1(2:1) Chievo
Chievo

Igor Šestak • nedjelja, 10.02.2013.

Utakmicom milanskog Intera i Chieva iz Verone završeno je 24. kolo Serie A. Na stadionu Giuseppe Meazza pogotke za Inter postigli su Cassano, Ranocchia i Milito te mu donijeli pobjedu rezultatom 3:1. Mateo Kovačić, mladi hrvatski nogometaš koji je u siječnju preselio u Inter, bio je najavljen u početnoj postavi za ovu utakmicu, no zbog ozljede gležnja ipak nije istrčao na travnjak.

Nogometaši Intera iz Milana konačno su prekinuli lošu seriju. Nakon tri utakmice bez pobjede i samo šest osvojenih bodova iz posljednjih sedam utakmica, Nerazzurri su s 3:1 na svom stadionu nadigrali Chievo iz Verone. Ovom pobjedom odlično su iskoristili remije glavnih konkurenata pa su preskočili Milan na četvrtom mjestu i došli na samo bod zaostatka za trećim Lazijom. Chievo je pak doživio drugi uzastopni poraz te se nalazi na 13. poziciji.

Ova utakmica trebala je poslužiti kao debi Matea Kovačića pred tribinama stadiona Giuseppe Meazza, no mladi hrvatski veznjak ozlijedio je gležanj i morat će pričekati na predstavljanje navijačima Intera. Andrea Stramaccioni na raspolaganju nije imao niti suspendirane Guarina i Chivua te ozlijeđenog Samuela, a dobra vijest za njega bio je oporavak Cambiassa i Milita. U formaciji 4-3-3 argentinskom su se napadaču u ofenzivnoj liniji pridružili Cassano i Palacio.

Vrlo sadržajno prvo poluvrijeme odlično je počelo za Crno-plave. U drugoj minuti Cassano je izveo udarac iz kuta, lopta mu se vratila nakon dosta odbijanja po kaznenom prostoru Chieva, a kada su svi očekivali novi centaršut, talijanski je napadač iskosa opalio po golu i pogodio prvi kut zaspalog vratara Puggionija. Iz idućih dvadesetak minuta valja istaknuti dobar udarac glavom gostujućeg braniča Acerbija, a u 21. minuti stiglo je i izjednačenje. S lijeve je strane centrirao Jokić, Gargano je propustio ispratiti Rigonija, a veznjak Chieva je iz blizine glavom svladao Handanovića.

Stanković ponovno na travnjaku

U 76. minuti utakmice Stramaccioni je umjesto Cambiassa u igru uveo Dejana Stankovića. Zbog teške ozljede 34-godišnji veznjak dugo je izbivao s travnjaka. Bio mu je to prvi nastup još od svibnja 2012. godine, a navijači Intera s odobravanjem su dočekali njegov povratak.

Inter se ipak brzo vratio u vodstvo. Prvo je Cassano u 25. minuti u sjajnu priliku gurnuo Cambiassa, no Argentinčev udarac je obranio Puggioni. Time je samo za nekoliko sekundi odgodio odlazak po loptu u mrežu jer je nakon Cassanovog kornera odlično skočio Ranocchia i glavom postigao vrlo lijepi pogodak. Sveprisutni Cassano je u 28. minuti odličnu šansu za iskupljenje namjestio Garganu, no obranom se istaknuo Puggioni. Urugvajac je još bliže pogotku došao devet minuta kasnije kada je sjajno pucao iz slobodnog udarca i pogodio vratnicu.

Ranim pogotkom Nerazzurri su otvorili i drugo poluvrijeme nakon što je proradila argentinska veza. Igrala se 50. minuta kada se Cambiasso probio po desnoj strani i dodao u sredinu za Milita, koji se okružen četvoricom braniča odlično snašao i pogodio za 3:1. Inter je do kraj utakmice stvorio još čitav niz dobrih prilika. Četvrti pogodak visio je u zraku, no Cassano, Palacio i društvo propisno su se ispromašivali. Mogli su napuniti mrežu gostiju, ali na semaforu je ostalo 3:1.

U idućem kolu Inter će gostovati kod Fiorentine, dok Chievu u Veronu dolazi Palermo.

• Obrisan korisnik10.02.2013. u 22:54
    Žao mi je zbog ozljede Kovačića,jer bila je to lijepa prilika da se predstavi domaćoj publici.