Josip Piršljin • nedjelja, 10.02.2013.

Odigrana je većina utakmica 24. kola talijanske Serie A. Milan se nadao kako će se pobjedom protiv Cagliarija još više približiti vrhu tablice, ali na kraju je Balotelli Rossonerima izvukao bod. Roma je nastavila s lošim rezultatima i u Genovi gdje je izgubila od Sampdorije. Od tri hrvatska napadača čiji su klubovi bili u akciji, samo je Livaja dobio određenu minutažu, dok su Vukušić i Budan sjedili na klupi.

Milan je prekinuo niz od tri uzastopne pobjede u prvenstvu remijem protiv Cagliarija. Utakmica se trebala odigrati na neutralnom terenu zbog procjene kako stadion na Sardiniji ne udovoljava sigurnosnim kriterijima, ali čelnici Cagliarija uspjeli su u zadnji čas "progurati" žalbu i susret se održao na Is Arenasu.

Massimiliano Allegri je počeo utakmicu s "irokez-napadom", El Shaarawy, Balotelli i Niang su bili u prednjoj liniji, dok su iza njih igrali Flamini, Ambrosini i Muntari. Ivo Pulga je, na drugoj strani, igrao u sličnoj formaciji s tim da su najistureniji bili Ibarbo i Sau.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka sve do same završnice. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela domaća je momčad uspjela doći do vodstva kada je Conti nabacio iz slobodnog udarca, a sjajno je pred Abbiatijem reagirao Ibarbo pogodivši mrežu udarcem glavom iz teške pozicije.

Milan nije uspio stvoriti veću šansu sve do 82. minute kada je i izjednačio. Balotellija je u kaznenom prostoru srušio Astori i za to dobio drugi žuti karton, a bivši igrač Manchester Cityja sam je izveo jedanaesterac i zabio. Balotelli je u posljednjim trenucima mogao donijeti i pobjedu Rossonerima, ali obranom se istaknuo Agazzi.

Roma nije uspjela proći gostovanje u Genovi. Sampdoria je nastavila dobru formu u posljednje vrijeme i pobijedila s 3:1. Rimski klub je tako i bez Zdeneka Zemana nastavio s lošim rezultatima, prijelazni trener Aurelio Andreazzoli nije izazvao pozitivan šok kod igrača.

U prvom poluvremenu mreže se nisu tresle, no zato je u drugih 45 minuta bilo dosta uzbudljivo na terenu. Sampdoria je povela u 56. minuti kada je Estigarribia poentirao nakon brze konte plavih. Mogli su gosti izjednačiti u 71. minuti kada je Osvaldo pucao iz jedanaesterca, ali nije bio precizan.

Samo dvije minute kasnije domaći su povećali svoju prednost preko Sansonea koji je sjajno izveo slobodan udarac i prevario Stekelenburga. Roma je ipak uspjela smanjiti golom Lamele, ali priču je na stadionu Luigi Ferraris zaključio Mauro Icardi.

U ranijem terminu na stadionu Ennio Tardini sreli su se Parma i Genoa. U 90 minuta nije bilo pogodaka niti na jednoj strani, te je utakmica završila podjelom bodova. Donadonijev sastav je ostao na 10. mjestu, dok je Ballardinijeva momčad i dalje u opasnoj zoni.

Pogodaka nije bilo niti u Bergamu gdje je Atalanta ugostila Cataniju. Od hrvatskih napadača u redovima crno-plavih zaigrao je samo Marko Livaja, ali tek u zadnjih desetak minuta. Stefano Colantuono nije dao priliku Igoru Budan, Riječanin je ostao na klupi cijelu utakmicu.

U derbiju začelja posljednjeplasirani Palermo ugostio je 18. Pescaru. Momčad s Jadrana je bila blizu pobjede nakon što je u 73. minuti gol zabio Bjarnason, ali od potonuća je Sicilijance spasio Fabbrini deset minuta prije kraja. Hrvatski napadač Ante Vukušić cijelo je vrijeme proveo na klupi.

Siena je poslije pobjede nad Interom ostvarila dobar rezultat i u Bologni. Odnijela je bod ekipi Stefana Piolija. Crno-bijeli su čak i poveli u 33. minuti preko Emeghare, ali ubrzo je rezultat na 1:1 poravnao Kone. U drugom dijelu nije bilo golova, te je Siena osvojila vrijedan bod u borbi za ostanak.

Udinese je pred svojim navijačima minimalno svladao Torino i na taj se način približio šestoplasiranoj Fiorentini na tri boda. Igračima Francesca Guidolina bio je potreban samo jedan gol da osvoje "puni plijen", a on je došao već u osmoj minuti kada je strijelac bio Argentinac Pereyra.