Lazio
Lazio 1:1 Napoli
Napoli

Josip Piršljin • subota, 09.02.2013.

U derbi utakmici 24. kola Serie A susreli su se trećeplasirani Lazio i drugoplasirani Napoli. Rimljani su dugo vodili i veći dio susreta bili bolji, ali sastav iz Napulja je u vrlo uzbudljivoj završnici došao do boda kojim još uvijek ostaje u lovu za Juventusom, dok Lazio polako posustaje.

Ogled Lazija i Napolija opravdao je ulogu derbija kola. Igralo se dosta otvoreno, a posebno je napeto bilo u posljednjih desetak minuta. Lazio je vodio sve do 87. minute, ali Napoli je uspio odnijeti bod. Ovim remijem Rimljani su ostali na 11 bodova manje od lidera Juventusa, dok je Napoli na još uvijek prihvatljivih -5. Josip Radošević je bio među 12 igrača na klupi Napolija, ali još će morati pričekati na debi u novom dresu.

Pošto je Lazio na duže vrijeme ostao bez "udarne igle" Klosea, Vladimir Petković je kao jedinog isturenog napadača postavio Floccarija. Mauri mu se trebao priključivati, ali kapetana je zbog ozljede rano zamijenio Lulić. Walter Mazzarri je koristio standardnu prednju liniju u kojoj su bili Cavani i Pandev ispred Hamšika.

Domaća je momčad puno bolje otvorila susret i od prve minute krenula po gol. Napoli se u startu nije najbolje snašao, te je pogodak primio već u 11. minuti. Konko je prošao po desnoj strani i našao Floccarija u sredini šesnaesterca. Napadač Lazija je prsima smirio loptu i lijepo pogodio mrežu De Sanctisa za 1:0.

Nakon tog gola Napoli se polako počeo "buditi". Najprije je Zuniga stvorio dobru šansu Cavaniju, ali dobrom je reakcijom Lulić spriječio izjednačenje. Floccari je potom mogao postići i drugi pogodak u prvom dijelu, ali nakon odličnog dalekometnog udarca lopta je odsjela na stativi.

Pet minuta prije kraja okvir gola pogodio je i Napoli, točnije Cavani. Zuniga mu je dobro ubacio, a El Matador je glavom zatresao vratnicu, lopta se odbila od travnjaka, ali ipak nije prešla gol-crtu kao što su sugerirali sucu Orsatu gostujući nogometaši. Do isteka 45. minute još je Hernanes dobro pucao iz slobodnjaka, ali nije bilo promjene rezultata.

Drugo poluvrijeme bilo je uzbudljivo tek pred sami kraj. Inler je zaigrao puno bolje nego u prvom dijelu i imao je nekoliko opasnih udaraca prema vratima domaćih, posebno onaj u 87. minuti kada je Marchetti nevjerojatno obranio. Vratar Lazija se u još nekoliko navrata istaknuo i jedan je od zaslužnijih što su Biancocelesti osvojili bod.

Rimljani su nakon pogreške Cannavara mogli imati 2:0, ali Lulić nije uspio pogoditi. Kazna je uslijedila tri minute prije kraja kada je na ubačaj iz kornera sjajno volejem u skoku zabio branič Campagnaro i donio izjednačenje Napoliju. Vrlo je napeta bila završnica susreta, ali rezultat je ipak bio neriješen na kraju. Nekoliko posljednjih minuta dobio je i Saha koji je debitirao u dresu Lazija.

• Obrisan korisnik10.02.2013. u 08:27
    Adio Scudetto, preostaje, nažalost borba za LP, a šteta kraj neuobičajeno loših Intera i Milana ove sezone...
  • Obrisan korisnik09.02.2013. u 23:53
    golčina campagnara
  • Obrisan korisnik09.02.2013. u 23:27
    odličan derbi, pravi talijanski, a ne sjećam se kad sam zadnji put vidio 4 prečke na tekmi... trebao je to Lazio dobit, odigrali su puno bolje nego u zadnje vrijeme, al bolje ovako :) zbog rosonerra :)
  • Obrisan korisnik09.02.2013. u 23:14
    Lazio će jako žalit zbog ovog gola... Mislim da će ih baš ova 2 boda i lošija forma (+ozljede) od zadnjih par tjedana koštat 3. mjesta koje će uzet Inter ili Milan.