Maj Gašparac • subota, 09.02.2013.

Tijekom subote odigrane su prve tri utakmice 23. kola španjolskog prvenstva. Mallorca i Osasuna podijelile su bodove, Valencia je u samoj završnici svladala Celtu, za koju je nastupio i hrvatski nogometaš Danijel Pranjić, a Malaga je bila uspješnija od Levantea...

Prva utakmica 23. kola Primere ponudila je dvoboj momčadi iz donjeg dijela tablice, Mallorce i Osasune, koji je završen remijem. Konačan rezultat bio je 1:1, a osvojenim bodom momčad Mallorce, na čiju se klupu vratio Gregorio Manzano, prekinula je niz od četiri uzastopna poraza.

Mreže se u Palma de Mallorci nisu tresle do 77. minute, kada su poveli gosti. Strijelac za Osasunu bio je Lolo, koji je pogodio nakon ubačaja iz kuta. No, u samoj završnici utakmice Mallorca je zgoditkom Pedra Geromela uspjela poravnati rezultat i osvojiti svoj 18. bod ove sezone.

U sljedećem kolu Osasunu očekuje susret sa Zaragozom, a Mallorca će igrati protiv Valencije.

U drugoj utakmici dana nogometaši Valencije svladali su Celtu s 1:0 i povećali samopouzdanje uoči susreta s Paris Saint-Germainom u Ligi prvaka sljedećeg tjedna. Šišmiši su do pobjede došli u završnici susreta, a pogodak vrijedan tri boda djelo je Nelsona Valdeza u trećoj minuti sudačke nadoknade. Hrvatski nogometaš Danijel Pranjić za momčad Celte odigrao je posljednjih osam minuta.

Nogometaši Valencije imali su inicijativu tijekom gotovo cijelog susreta, ali nisu uspjeli ranije probiti obranu Celte. No, prvu veliku priliku na susretu imali su nogometaši kluba iz Viga, koji su opasno zaprijetili preko napadača Iaga Aspasa. Nakon toga bliže pogotku su bili nogometaši Valencije, ali Tino Costa i Adil Rami nisu uspjeli poentirati za svoju ekipu u prvom poluvremenu.

Dobra igra Šišmiša nastavila se i u drugom dijelu, prijetili su Roberto Soldado, Jonas i Sofiane Feghouli, ali vratar Celte Javi Varas zaustavljao je njihove pokušaje. Junak u momčadi Valencije bio je Valdez, koji je ušao u igru u 88. minuti, a pet minuta kasnije uspio je postići jedini zgoditak na utakmici.

U sljedećem kolu Primere Valenciju očekuje dvoboj s Mallorcom, a Celta će bodove za izlazak iz zone ispadanja pokušati osvojiti kod Getafea.

Pobjedu su ostvarili i nogometaši Malage koji su svladali na gostovanju Levante. Momčad Manuela Pellegrinija slavila je rezultatom 2:1, a junak u pobjedničkoj ekipi bio je Isco, koji je postigao oba pogotka.

Prvi su u susretu poveli nogometaši Levantea, koje je u vodstvo doveo Barkero u 27. minuti. Španjolski nogometaš poentirao je iz jedanaesterca koji je dosuđen nakon što je Demichelis srušio Martinsa u kaznenom prostoru.

Manje od deset minuta kasnije Malaga je uspjela poravnati rezultat, a svoj prvi pogodak Isco je postigao iz novog jedanaesterca kojeg je sudac Carlos Clos dosudio nakon starta Lella na Juliju Baptisti. Neodlučenim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme, a svoj drugi pogodak za konačnih 2:1 Isco je postigao nakon dvije minute igre u nastavku.

U sljedećem kolu Malagu očekuje dvoboj s Athleticom, a Levante s Real Sociedadom.

• Obrisan korisnik09.02.2013. u 23:59
    uvik zlatni doker sa klupe Nelson Valdez za Valenciju ko zna koi put ove sezone,a Isco sam rjesaje utakmice ;)