Borna Rupnik • subota, 09.02.2013.

Iako je na stadionu Santiago Bernabeu izostao "hrvatski" obračun, Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu protiv Seville, a svjetla pozornice hat-trickom je osigurao Cristiano Ronaldo...

Real Madrid svladao je na svom terenu momčad Seville 4:1 te se tako barem privremeno primaknuo drugom mjestu, koje drži njegov gradski rival Atletico, na samo četiri boda zaostatka.

Do prednosti je momčad Josea Mourinha stigla u 18. minuti, preko Karima Benezeme, pri čemu su gosti tražili zaleđe, no samo osam minuta kasnije našli su se u još većem rezultatskom minusu. Na scenu je stupio Cristiano Ronaldo te snažnim udarcem izvan kaznenog prostora zatresao mrežu.

Do kraja poluvremena vratari Lopez i Beto obavili su svoj dio posla, a Cristiano Ronaldo drugi je dio otvorio novim pogotkom.

Proigrao ga je Arbeloa, Fazio nije bio dovoljno pažljiv i Portugalac je prizemnim udarcem ispisao na semaforu 3:0. Svoj je hat-trick upotpunio već u 59. minuti, u brzopoteznom protunapadu, uz dobru suradnju s Gonzalom Higuainom.

Ronalda je potom Mourinho povukao iz igre, a Higuain je u 66. minuti dobio drugi žuti karton zbog prekršaja na Navarru.

Međutim, ni Sevilla nije završila utakmicu u punom sastavu. Deset minuta prije kraja drugi je žuti karton dobio i Maduro zbog zakašnjelog starta na Essienu, a počasni pogodak za Andalužane postigao je Manu u 87. minuti, prevarivši Albiola i Lopeza.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić odigrao je cijeli susret za Real Madrid i dosta sudjelovao u igri te izvodio dobar dio prekida, a u završnici je dobio žuti karton. S druge strane nije bilo Ivana Rakitića, koji je isključen u proteklom kolu.

Granada je zadala još jedan težak udarac posljednjeplasiranom Deportivu, a sebi znatno olakšala život. U La Coruni je pobjedu gostiju najavio Marchena autogolom na samom isteku prvog poluvremena, a nedugo nakon što se krenulo s centra prednost Granade udvostručio je Ighalo i povratka za Deportivo više nije bilo. Štoviše, pobjedu Granade 3:0 zapečatio je Siqueira iz kaznenog udarca duboko u sudačkoj nadoknadi, uz isključenje Manuela Pabla.

Deportivo nije pobijedio već više od mjesec dana, a ovo mu je četvrti uzastopni poraz.

• Obrisan korisnik10.02.2013. u 16:52
    Modrić je fenomenalan igrač. Tko ne vjeruje neka pogleda ovo: www.thesportreview.com/tsr/2012/05/tottenham-hotspur-luka-modric-premier-league-best-midfielder/. Ako ne znate što je OPTA proguglajte si, glupi browser mi ne da da pasteam linkove pa sam ovaj zadnji morao ručno napisati i ne da mi se... [više na forumu]
  • Vugi710.02.2013. u 16:02
    Ovdje ima hrpa glupog materijala. Pogledaj i sam šta si pisao. Ja dijete nisam i sigurno sam pogledao više utakmica Reala nego ti. Zapravo prema ovome šta pišeš, postavlja se pitanje da li si uopće gledao koju utakmicu Reala (osim derbija).Da se sve svodi na individualizam, otkud onda Ozilu toliki... [više na forumu]
    Vugi7
  • Obrisan korisnik10.02.2013. u 13:24
    Vidi se da si obično dijete pa neću s tobom ulazit u neke bezpotrebne rasprave. U Realu je raspad sistema,Mou sigurno odlazi,pitanje je samo gdje,od početka sezone se Real mući a sve je kulminiralo ostavljanjem Ikera na klupi.Di je ta famozna Realova igra po krilima bila u zadnjih 4,5 utakmica... [više na forumu]
  • Vugi710.02.2013. u 12:27
    Ma imao bi 50 asistencija malo sutra. Pa do sad u Realu ima jedan gol i možda tek 2-3 asistencije. Igrao je i umjesto Ozila pa su mu to bile najlošije partije otkad je u Realu. A usporedbe radi, pogledaj Khediru koji je puno veći defanzivac od Modrića, igraju istu poziciju i uspio je zabiti i... [više na forumu]