Primera División, 23. kolo, 11.02.2013, 21:30 h
Real Betis
Real Betis 0:0 Valladolid
Valladolid

Betis i Valladolid bez pogodaka, ali uz dva isključenja zaključili 23. kolo Primere

Ivan Dominik • ponedjeljak, 11.02.2013.

Ponedjeljak je već tradicionalna dan zaključenja kola Prve španjolske nogometne lige, kao i dan relativno nezanimljivih i lošijih utakmica Primere. Upravo to dogodilo se i ovoga puta u utakmici Betisa i Valladolida u Sevilli, koja je završila bez pobjednika i pogodaka...

23. kolo španjolskog nogometnog prvenstva zaključeno je utakmicom Betisa i Valladolida u Sevilli. Utakmica nije ponudila mnogo, završila je bez pobjednika i bez ijednog pogotka, ali su zanimljivosti u vidu crvenih kartona priuštile obje ekipe.

Domaćin je u prvom dijelu bio osjetno bolji, iako je i sastav iz Valladolida konkretno prijetio u više navrata. Međutim, preko Benata Etxebarrie i kostarikanskog napadača Joela Campbella, zeleno-bijeli su bili mnogo opasniji. No, bez učinka pa se na odmor otišlo bez golova.

Nastavak je donio isti scenarij kao i u prvom dijelu, ali je utakmica s vremenom sve više jenjavala, premda se Valladolid odlično branio, a domaćin dobro napadao. Ipak, Campbell i Benat nisu do kraja susreta uspjeli pronaći put do mreže gostiju pa je utakmica završena rezultatom 0:0.

No ipak, uzbuđenja je u nastavku bilo, ali u vidu isključenja, Sa svake strane je "pocrvenio" po jedan igrač; prvo je u 75. minuti zbog drugog žutog kartona isključen Srbin Antonio Rukavina kod Valladolida, a u sudačkoj nadoknadi, točnije njenoj drugoj minuti, za Betis je crveni karton dobio Antonio Amaya, također zbog druge javne opomene.