Ivor Krapac • petak, 15.02.2013.

U prvoj od tri utakmice sedmog kola skupine F drugog kruga košarkaške Eurolige koje su na rasporedu u petak, Olympiakos je proslavio gostujuću pobjedu protiv Himkija. Aktualni europski prvaci su u Rusiji bili uspješni uz odluku u posljednjoj četvrtini, u koju su ušli sa šest poena zaostatka...

Bez obzira što je najvećim dijelom susreta kontrolirao rezultat, držeći prednost na svojoj strani u prve tri četvrtine, Himki je ostao praznih ruku pred svojim navijačima u sedmom kolu euroligaškog Topa 16. Gostujući Olympiakos došao je do 87:82, a presudnom se pokazala posljednja dionica, koju su gosti iz Pireja dobili s 33:22.

Zoran Planinić i Krešimir Lončar bili su među najraspoloženijima u domaćoj momčadi. Planinić je ubilježio 17 poena, 13 asistencija i šest skokova, a Lončar 19 poena i devet skokova. Paul Davis zabio je najviše za Himki, 20 poena, a dodao je i devet skokova.

Vassilis Spanoulis i Kyle Hines su s po 19 poena vodili pobjedničku momčad, Spanoulis sa sedam asistencija, a Hines sa šest skokova. Kostas Papanikolaou priključio se s 14 poena.

Tijekom prvih 30 minuta, činilo se da je Himki na putu prema trećoj pobjedi u isto toliko domaćih nastupa u Topu 16. Momčad koju vodi Rimas Kurtinaitis mogla je biti osobito zadovoljna drugom polovicom druge i početkom treće četvrtine, kada su otišli do svoje najveće prednosti, 50:37 u 23. minuti.

No, Olympiakos se u nastavku treće dionice prvo približio do četiri poena zaostatka, a nakon što se u posljednjih 10 minuta ušlo sa 60:54 za domaću momčad, četvrta četvrtina donijela je preokret aktualnih europskih prvaka. S vodećim ulogama Hinesa, Spanoulisa i Kostasa Sloukasa i uz važnih pet poena Acieja Lawa sredinom četvrtine, gosti su s odličnih 10 minuta osigurali pobjedu za potpuno hvatanje priključka u lovu na najmanje četvrto mjesto, koje donosi prolazak u četvrtfinale.

Poslije sedmog kola, i Himki i Olympiakos imaju omjer 4-3. Do kraja ih čeka još sedam utakmica, uključujući i međusobni susret u Pireju na kraju Topa 16.