Regionalna liga (M), 13. kolo, 16.02.2013, 19:00 h
Nexe Našice 29:30 Lovćen Cetinje
Lovćen Cetinje

Našičani kod kuće poraženi od Lovćena

Ivana Strahija • nedjelja, 17.02.2013.

Nexe je u 13. kolu SEHA lige ugostio Lovćen i ostao kratkih rukava. Gosti su bili bolji za jedan gol...

NEXE – LOVĆEN 29:30 (16:17)

SEHA liga, 13.kolo
Našice, ŠD OŠ Kralja Tomislava
Gledatelja 920
Suci: Gjoko Kolevski i Sašo Krkačev (obojica Makedonija)
Delegat: Marjan Nachevski (Makedonija)

NEXE: P. Lelić (11 obrana), Kozina 1, Eter 2, F. Lelić 1, Mrđenović 1, Varvodić 1, Knez 1, Slišković 8, Pivac, Vujić 3, Hajmiler, Tomić 2, Božić Pavletić 2, Šunjić (2 obrane), Obranović 6, Ivić 1
Trener: Kasim Kamenica

LOVĆEN: Abramović (4 obrane), Lipovina, Jovetić 1, Popović, I. Radović 3, Marković 7, Vujović 6, Pejović, Kaluđerović, Borilović (5 obrana), M. Radović 3, Perišić 8, Nikolić, Lasica, Grbović 2
Trener: Zoran Abramović

SEDMERCI: Nexe 3/4 ( Slišković 3), Lovćen 1/3 (Perišić)
ISKLJUČENJA: Nexe 6 minuta (Kozina, Eter, Mrđenović), Lovćen 16 minuta (Lasica 2+2, M.Radović 2+2, Lipovina, I.Radović, Perišić, Nikolić)

Našičani nisu dobro krenuli u nastavak sezone. U prvom su susretu drugog dijela, u 13. kolu protiv Lovćena, poraženi na vlastitom parketu. Poraz rukometaši Nexea nikako nisu očekivali, jer su iza njih dugotrajne pripreme u kojima su odigrali i niz prijateljskih utakmica.

Slika 2 od 2.

Susret protiv Lovćena nije obilježila dobra obrana, koja je tajna svake rukometne pobjede. Gostujući su rukometaši lako punili domaću mrežu, dok su Našičani sami imali problema s napadom, pa je konačnih 29:30 još jako dobar rezultat.

Sam početak nije dao naslutiti takav razvoj situacije, jer je Nexe uz raspoloženog Vujića otvorio s 3:0. No, do 13. minute gosti su uspjeli, uz vrlo dobre Vujovića i Obranovića, izjednačiti na 7:7, a potom prijeći u vodstvo. U par navrata se Nexe vraćao u egal, no na odmor se otišlo s zaostatkom od jednog pogotka.

Slika 1 od 1.

U nastavku gosti i dalje vode, sve do 45. minute, kad je zahvaljujući povezanim pogocima Etera i Mrđenovića Nexe opet okrenuo vodu na svoj mlin (24:23). No, to nije gledateljima u našičkoj dvorani priuštilo veliko zadovoljstvo, jer Lovćen odlazi u seriju 5-1 i u 52. minuti ima 25:28. Iako su pokušavali, Našičani u posljednjih osam minuta nisu uspjeli izvući bod.

Ovaj poraz nije međutim kraj našičkih nadanja o hvatanju mjesta među prvih četiri na tablici i sudjelovanju na Final Fouru.