Regionalna liga (M), 13. kolo, 12.02.2013, 18:00 h
Prešov 26:26(14:10) RK Zagreb
RK Zagreb

Mandalinić pet sekundi prije kraja Zagrebašima osigurao bod u Prešovu

Damir Žbulj • utorak, 12.02.2013.

Nakon što su krenuli u nastavak klupskog natjecanja u Ligi prvaka, rukometaši Croatia osiguranje Zagreba vratili su se i nadmetanju u regionalnoj SEHA ligi. Gostovanje U Prešovu kod Tatrana neugodno je za svaku ekipu pa se neodlučeni ishod čini kao sasvim dobar rezultat. Zagrebaši su bili u zaostatku na poluvremenu od tri pogotka, a bod je spasio Stipe Mandalinić, pogotkom pet sekundi prije kraja ovog dvoboja 13. kola...

Tatran Prešov - Croatia osiguranje Zagreb 26:26 (14:11)

SEHA liga, 13. kolo
Prešov, gledatelja 2000

Suci: Pandžić / Šatordžija

Tatran Prešov: Krupa, Marušak, Mažar 4, Hrstka, Krok 4, Krištopans 7, Verkić, Radčenko 2, Tumidalsky, Urban 2, Čip 1, Guzy 2, Pejović, Pekar, Antl 4, Petro;
Trener: Roman Lamač

CO Zagreb: Marić, Mihić, Brozović 3, Stepančić 2, Matulić 1, Matić, L. Šprem, Stevanović (2 obrane), Šebetić, Ivić (8 obrana), Batinović 2, Horvat 5, J. Valčić 3, Sršen 1, T. Valčić 5, Mandalinić 4;
Trener: Slavko Goluža

Isključenja: Tatran 12 minuta / CO Zagreb 8 minuta
Sedmerci: Tatran - / CO Zagreb 2/3

Dok su rukometaši Slavka Goluže protekle subote u Ligi prvaka poraženi na svom terenu od bjeloruskog Dinama iz Minska, Tatran se borio u prvom kolu skupine B Kupa EHF. Na svom su terenu ugostili vodeću momčad njemačke Bundeslige, a Rhein-Neckar Löwen stigao je do minimalne pobjede doslovno u samoj završnici, bilo je 33:34. Dovoljno je to govorilo u kakvoj je formi slovački predstavnik koji je u velikoj borbi za plasman na završni turnir regionalnog natjecanja.

Na prošlosezonskom gostovanju u Prešovu u SEHA ligi Zagrebaši su doživjeli minimalna poraz u posljednjoj sekundi tog dvoboja, pogotkom latvijskog gorostasa Krištopansa, dok je u ovom dvoboju na neki način hrvatski prvak uzvratio domaćinu na gotovo identičan način. Samo što nije bilo za pobjedu nego ipak za itekako vrijedan bod.

Pet sekundi prije kraja, s igračem više na terenu, domaćeg vratara svladao je Stipe Mandalinić, postigao svoj četvrti pogodak na utakmici, čime su Zagrebaši ipak izbjegli poraz.

Tatranu nije pomogla ovogodišnja promjena trenera

Zagrebaši su u Slovačkoj bili bez usluga Slovenca Davida Špilera, koji se još uvijek nije u potpunosti oporavio od ozljede zadobivene još na pripremama svoje reprezentacije za SP. Trener Goluža na put je sa sobom poveo i mlado lijevo krilo Lovru Mihića, dok se u zapisniku našao i Luka Šebetić. Tatran je u novu kalendarsku godinu ušao s promjenom na trenerskom mjestu. U prvom ovosezonskom dvoboju ovih ekipa, u porazu Slovaka u Zagrebu 30:28 vodio ih je Đorđe Rašić. Sada je na klupi domaći strateg Roman Lamač, ali niti on nije uspio svladati Zagrebaše. Ekipi iz Prešova skopski Final Four u travnju bježi četiri boda.

U prvom dijelu domaćin je igrao bolje, a do prednosti na poluvremenu od 14:11 predvodili su ih već spomenuti Krištopans te neuništivo krilo Radoslav Antl, svaki s po četiri postignuta pogotka. CO Zagreb su u prvih 30 minuta predvodila braća Valčić, Josip i Tonči su svaki postigli po tri pogotka.

U nastavku bolja i borbenija igra Golužina sastava, popravila se igra u obrani te su se počeli lagano približavati suparniku. Sredinom nastavka stigli su na samo jedan pogodak zaostataka, dok su u završnici čak i stigli do poravnanja na 25:25. Bilo je to prvo izjednačenje još od početnih 3:3.

U zadnjoj minuti domaćin je osigurao vodstvo, ali posljednji napad za Zagrebaše ipak realizira Mandalinić i Zagrebašima donosi vrijedan bod.

Tonči Valčić i kapetan Zlatko Horvat postigli su po pet golova, Mandalinić je zabio četiri, dok su Josip Valčić i Ilija Brozović uspješni bili po tri puta. Kod domaćina, Krištopans je predvodio sa sedam golova.