Ribola Kaštela 25:25 Vidovec BIOS
Vidovec BIOS

Vidovec Bios osvojio bod na teškom gostovanju u Kaštelima

Sportnet • ponedjeljak, 18.02.2013.

Rukometaši Vidovec Biosa stigli su do važnog boda na gostovanju u Kaštelima. Iako su nekako bili bliže pobjedi, no na kraju su zadovoljni i jednim bodom s teškog terena u Kaštelima...

Utakmicu u Kaštelima, rukometaši Biosa shvatili su vrlo ozbiljno i čak i izostanci važnih igrača (Sršen, Težak, Marčec) nisu ih pokolebali u naumu da naprave dobar rezultat.

Susret je počeo u izjednačenom ritmu, a Vidovec Bios je ponovno igrao odličnu obranu, kao i na posljednjim utakmicama. Uz to je na golu bio vrlo raspoložen Tomislav Balent (ukupno 15 obrana).

Domaćin u posljednji dio prvog susreta ulazi s vodstvom 10:9, ali s četiri uzastopna gola, Vidovec Bios ima tri gola odmora na poluvremenu.

U pet minuta nastavka stižu i do četiri gola prednosti, no to je bilo i najviše na susretu. Domaćin se vreća u susret, a tomu su pripomogla i brojna isključenja Vidovec Biosa, koji su u nastavku čak 10 minuta igrali s čovjekom manje, naspram samo četiri domaćina.

Kaštelani se vraćaju u susret, kod rezultata 13:17 rade seriju od 5:0 i vode. Do kraja utakmice gledamo utakmicu gol-za-gol, gdje niti jedna ekipa nije imala prednost veću od jednog gola.

Dvije i pol minute prije kraja Mario Breljak pogađa za vodstvo 25:24 Vidovec Biosa, a Kaštelani već u idućem napadu poravnavaju. Potom opet Bios ima napad, no šut inače odličnog Jeftića (šut 6/8), Družijanić brani.

U posljednjem napadu, koji je trajao gotovo jednu minutu, domaćin pokušava sve, ne bi li stigao do pobjede, no čvrsta obrana nije dopustila da se zatrese Balentova mreža.

"Maksimalno smo pristupili u ovoj utakmici. Željeli smo ta dva boda, ali smo na kraju sretni i s jednim bodom", ističe trener Vidovec Biosa Alan Belko.

Osim Jeftića, najveći doprinos u napadu dali su Vidaček i Peček sa pet golova, ali prije svega treba istaknuti odličnu igru u obrani, koja je bila najveća snaga vidovečkih rukometaša.

"Pokazali smo da funkcioniramo kao kolektiv, ostavili smo srce na parketu, borili se do zadnjega atoma snage, što je najvažnije, uoči nadolazećih susreta", ističe Belko.

Već u subotu, na "meniju" je nova rukometna poslastica u Vidovcu. U goste rukometašima Biosa stiže trenutno možda i najsnažnija momčad lige, koja je pobijedila u ovom kolu i Karlovac, drugoplasirani Poreč.

• Obrisan korisnik18.02.2013. u 14:45
    To ti radi trener, ne ja. Pitaj njega zakaj je iznenada postavil Balenta na gol. A ak očeš vidjeti kretena pogledaj se u zrcalo.
  • mb30018.02.2013. u 10:24
    Koji siti kreten, što te tjera da pokušavaš praviti razdor unutar ekipe?
    mb300
  • Obrisan korisnik18.02.2013. u 07:41
    Ovaj put su rukometaši Vidovca osvojili bod, jer su u ekipi Vidovec Bios nedostajali igrači Bios-a i pokazali da je i ekipa iz Vidovca dobar Premijeraš.