Visoki poraz Varteksa, Medveščak slavio kod Spačve

Ivana Strahija • ponedjeljak, 18.02.2013.

Premijerligaši odradili su 18. kolo prvenstva, a Siscia, i dalje vodeća na tablici, poražena je u Buzetu...

U dvoboju gornjeg doma ljestvice, Poreč je kod kuće slavio protiv Karlovca. Domaćini su susret otvorili odlično i pobjegli na 4:1, ali ih je uporni gostujući sastav sustigao na 6:6 i držao u klinču do kraja poluvremena. U nastavku, Vedran Mataija, najbolji strijelac Poreča s 8/12, bio je pokretač serije od četiri gola, kojom su se domaćini opet odlijepili od Karlovca, a nakon toga problema po domaće više nije bilo.

Zamet je protiv rukometaša iz Velike Gorice stigao na 20 bodova, a gosti su prvo i jedino vodstvo imali na 3:4 u osmoj minuti. Sjajan je na vratima Riječana bio Marin Đurica, koji je obranio 17 šuteva gostiju, od čega dva sedmerca. Strijelac s najviše pogodaka ipak dolazi iz redova Gorice, Dario Debeljak (6/12).

Varaždinci su na domaćem parketu doživjeli teški poraz od Bjelovara i tako ostali na nula bodova. Gosti su domaće zaustavili na svega četiri pogotka u prvih 30 minuta, dok su se u drugom dijelu malo opustili, pa je Varteks zabio 11 golova. Iznadprosječno dobro branio je Bjelovarac Dubravko Grgić (14/18), dok je njegov suigrač Romario Fiala imao sjajni učinak od 9/10 pogodaka.

Vodeća Siscija u Buzetu je doživjela treći svoj ovosezonski poraz, no još uvijek drži prvo mjesto zahvaljujući bodu više od pratećeg Poreča. Domaćini su gostima, unatoč mnogo slabijoj poziciji na tablici, pružili od samog početka jaki otpor, iako su gosti imali do tri gola prednosti. U nastavku se posebno istaknula buzetska upornost, do izjednačenja stiže u 47. minuti nakon pogotka Duška Ljubotine (27:27), a onda Nikola Šverko i Marin Vukelić vode Buzet na +2 (30:28). Siščani se ne predaju, izjednačuju na 31:31, no Ivica Gudić ima lijeka i za to te postiže gol za 32:31 u posljednjim sekundama.

Drugu gostujuću pobjedu u 18. kolu upisao je Medveščak, koji je nadigrao Spačvu s 27:25. Pobjedu su Zagrepčani najavili uvodnom serijom od tri gola, ostali su u prednosti tijekom cijelog susreta, a posljednje su dvije minute prepustili domaćinima, koji 21:27 smanjuju na 25:27, uz dva gola Karla Oroza, svog najboljeg strijelca (7/9). Kod Medveščaka, najviše je golova postigap Ante Tokić (6/11).

Split je kod Dubrave došao do trećeg poraza u nizu, s konačni je rezultat glasio 29:26. Jedino su vodstvo gosti imali kod 0:1, strijelac je bio Oliver Lušić, a Dubrava je potom potegla na 6:1, prije no što se splitska lopta opet susrela s mrežom domaćina. U drugom dijelu kratka neizvjesnost kad su gosti napravili seriju od tri gola i izjednačili na 14:14, no Dubravčani su se brzo izvukli iz neugodne situacije. Najbolji strijelac Dubrave bio je Domagoj Pavlović (9/14), a Splita Sandro Žujić (6/8). Tin Badžek je na vratima Dubrave obranio 17 lopti, a Jure Galić pred mrežom Splita njih 13.