Cedevitini juniori nastavili stopama Splitovih i Ciboninih

Branimir Korać • petak, 22.02.2013.

Nakon što juniori Splita i Cibone na Nike International Junior Tournamentu u Španjolskoj i Litvi nisu uspjeli doći do značajnijeg rezultata, njihovim stopama idu i juniori Cedevite na turniru u Srbiji...

Hrvatski klubovi nisu se proslavili na ovosezonskom izdanju Nike International Junior Tournamenta. Split i Cibona su rezultatski loše odradili nastupe u Španjolskoj i Litvi, a ništa bolje ne igra niti Cedevita na turniru u Srbiji.

Nakon teškog poraza početkom dana od INSEP-a 88:50, Cedevita je upisala poraz i u drugom susretu protiv Partizana koji je bio bolji s 93:76.

Kao i u prethodnom susretu, Cedevita nije imala odgovora na igru protivnika iako je protiv Partizana ipak bila ravnopravnija nego u susretu s odličnim Francuzima.

Protiv Beograđana je već na poluvremenu Cedevita zaostajala 49:35, ponovno je protivnik napadački bio prejak i na kraju je upisan visok poraz 93:76.

Igrači koji nastupaju dobrim dijelom za Mladost u A-2 ligi ponovno su izgubili previše lopti i imali dosta nizak postotak šuta iz igre što je protivnik znao kazniti.

Najbolji kod Cedevite bili su Dorian Jelenek s 21 poenom (3/11 za dva, 2/5 za tri) i 12 skokova te Filip Palac sa 17 poena (7/10 za dva, 0/2 za tri). Kod Partizana Vanja Marinković i Nemanja Đorđević ubacili su po 16 poena.

U subotu Cedevita igra protiv sastava Future Stars iz Praga koji također ima dva poraza.

• Obrisan korisnik23.02.2013. u 22:04
    Nisam video bolji tim od Zvezdinih juniora ove sezone... Kakva ekipa, 40 minuta ti disu za vratom, ne mozes se pomeriti. Ostavljaju protivnike na 40 ili 50 datih poena. Milina ih je gledati uzivo. Kakva granitna odbrana