Primera División, 25. kolo, 24.02.2013, 12:00 h
Rayo Vallecano
Rayo Vallecano 1:2 Valladolid
Valladolid

Ivan Dominik • nedjelja, 24.02.2013.

Španjolsko nacionalno nogometno prvenstvo nastavljeno je sa svojim 25. kolom u tradicionalnom nedjeljnom terminu - u podne po hrvatskom vremenu. U ne toliko atraktivnoj i uzbudljivoj utakmici sastale su se momčadi Raya i Valladolida u Vallecasu, a pobjedu je naposljetku odnio gostujući sastav...

Dva kastiljska kluba, Rayo Vallecano iz Madrida i Valladolid iz istoimene prijestolnice Leona, sastala su se u prvom susretu nedjelje 25. kola Primere. Time su i nastavili kolo španjolskog prvenstva koje se igra već dva dana u nizu, a svoj su sraz odigrali u vrijeme ručka.

U tom se vremenu na startu utakmice bolje snašao domaći sastav koji je više, češće i kvalitetnije prijetio vratima Valladolida, međutim, što je vrijeme više odmicalo to je gostujući sastav bio bolji i konkretniji. Ipak, u prvom dijelu golova nije bilo, a najbolju je šansu imao veznjak Valladolida, Sastre, koji je u 43. minuti uzdrmao prečku domaćih vrata.

Nastavak susreta donio je bolju igru gostiju s kojim su isti završili i prvih 45 minuta dvoboja. Utakmica se sve više rasplamsavala i Valladolid je bio sve bolji te je pogodak raspoloženih gostiju bio samo pitanje vremena. A dogodio se tek u 71. minuti kada je domaći stoper Jordi Amat glavom pogodio svoju mrežu, poslije ubacivanja polušpice gostiju Buena, i velikom pogreškom doveo Valladolid u vodstvo.

Međutim, ono nije dugo trajalo jer je isti igrač samo minutu kasnije svoju glavu i noge iskoristio na pravi način i pogodio suparničku mrežu. Nakon dodavanja s boka na centar, Amat je fantastičnim lob udarcem gotovo sa sredine igrališta zabio za poravnanje Raya u Vallecasu na oduševljenje domaćih drukera. Ipak, tu nije bio kraj uzbuđenjima u završnici utakmice jer je Rayo ponovno počeo igrati loše i nepovezano te griješiti što je iskoristio Angolac Manucho pogodivši mrežu domaćina za 2:1 deset minuta prije kraja, također na Buenovo dodavanje.

Bio je to kraj za Rayo koji je do kraja utakmice ostao podređen i mogao je samo još više stradati na svom stadionu, ali nije jer je igrač utakmice, Bueno, imao lošu sreću u 85. minuti kada je pogodio prečku Rubenovih vrata. Potom je na samom kraju utakmice udarcem glavom priprijetio i Raul Tamudo, međutim, bez učinka tako da je ekipe Miroslava Đukića iz Madrida ipak odnijela bodove, ali uz trijumf od 2:1.