Ivan Dominik • nedjelja, 24.02.2013.

S tri popodnevne utakmice okončan je vikend u Prvoj španjolskoj nogometnoj ligi, a 25. kolo, koje se ovoga puta protegnulo na četiri dana, bit će kompletirano tek u ponedjeljak. U spomenutim su utakmicama u sva tri navrata slavili domaćini - Celta Hrvata Danijela Pranjića bila je bolja od Granade, posrnuli Atletico iz Madrida slavio je minimalno protiv Espanyola, dok je Betis dosta iznenađujuće deklasirao Malagu u Sevilli...

Nakon ranije odigrane utakmice u kojoj je Valladolid odnio pobjedu iz Vallecasa, s tri su kasno poslijepodnevne utakmice dovršeni dvoboji planirani i zakazani za vikend u 25. kolu španjolske La Lige.

Slika 1 od 1.

U prvom nedjeljnom poslijepodnevnom dvoboju nakon sraza u Madridu, Celta Vigo bivšeg hrvatskog reprezentativca Danijela Pranjića kod kuće je slavila protiv slabašne, ali neugodne Granade rezultatom 2:1. Nije to bila laka pobjeda za Nebeskoplave, s obzirom da su pobjednički zgoditak zabili devet minuta prije kraja.

Tome je prethodio neriješen rezultat na poluvremenu, 1:1. U vodstvo su prvi došli domaćini kada je Iago Aspas najbolje reagirao na dodavanje Lopeza u 24. minuti, no Granada je ubrzo, preciznije u 28. minuti, izjednačila preko Ighala nakon što mu je asistirao Nyom. Poslije velike borbe tijekom cijele utakmice, odluka je stigla tek u 81. kada pobjedu Celti osigurava Mario Bermejo na Aspasovo dodavanje. Osječanin Danijel Pranjić 90 minuta proveo je na klupi.

Posrnuli Atletico Madrid, kojem je ispadanje iz Europske lige u kojoj je branio naslov prvaka iz prošle sezone još uvijek svježa rana, ugostio je slabije plasiranu i manje kvalitetnu momčad Espanyola na svom Vicente Calderonu. Atletico je uspio podrediti Katalonce i slaviti protiv njih, ali uz dosta poteškoća te samo minimalnim rezultatom.

Jedini je pogodak na utakmici bio djelo Radamela Falcaa i to iz penala u 38. minuti, nakon što je napadač Atletica oboren od strane braniča Espanyola u kaznenom prostoru gostiju. Nakon pogotka Kolumbijca Atleticu je isključen Gabi u trećoj minuti sudačke nadoknade zbog dva žuta kartona pa se do kraja utakmice morao grčevito braniti. U tome je i uspio te je došao do nova tri boda slavljem 1:0, ali ne baš i uvjerljivom predstavom.

Za zaključak dana svoj su dvoboj odigrali Betis i blago favorizirana Malaga u uvijek neugodnoj Sevilli, jednom od općenito najtežih gostovanja u Španjolskoj za sve klubove Primere. U ovom se susretu ta činjenica ponovno pokazala faktičnom jer je Betis ostavio Andalužane bez šansi pobijedivši s visokih 3:0.

Slika 2 od 2.

Betis je odigrao fantastično prvo poluvrijeme u kojem je s tri zgoditka riješio pitanje pobjednika, a počeo je zabijati već unutar početnih 60 sekundi kada je loptu iza Caballera poslao Jorge Molina nakon asistencije Benata Etxebarrie. U 28. minuti Benat je ponovno bio u akciji, proigrao je Pedra Marija koji je lakoćom postavio 2:0 za domaćine.

Niti to nije bilo dovoljno Betisu koji je nastavio s dominacijom i fanatičnim napadima, a u 35. minuti zeleno-bijeli su zaslužili penal. No, Jorge Molina bio je neprecizan te ga je zapucao. Taj mali šok domaće ipak nije obeshrabrio, naprotiv, Betis je treći zgoditak dočekao već u 45. minuti kada je poentirao Dorlan Pabon. Bilo je to sve od pogodaka na tom susretu jer ih do kraja dvoboja više nije bilo, a jedina uzbudljiva situacija u drugom dijelu bilo je isključenje Malagina veznjaka, Ignacija Camacha u 63. minuti zbog druge javne opomene. Stoga je Betis lakoćom deklasirao Srdele rezultatom 3:0.