Barca očitala lekciju Puerto Saguntu, Granollers nastavio uvjerljiv pobjednički niz

Zvonka Keliš • nedjelja, 24.02.2013.

Vikend je u španjolskom rukometnom prvenstvu donio nove zanimljive oglede u sklopu 19. kola. Bio je to vikend domaćina koji su svi redom upisali uvjerljive i sigurne pobjede. Aktualni španjolski prvak Barcelona tako je očitao rukometnu lekciju Puerto Saguntu, Aragon i Valladolid bez većih problema svladali su Cangas, odnosno, Guadalajaru, dok je Granollers bio bolji od Ville de Arande.

Barcelona Intersport - Fertiberia Puerto Sagunto 33:17 (15:11)

Aktualni španjolski prvak bez ikakvih je problema nastavio s odličnim predstavama te je u svojoj Blaugrani stigao do nadasve uvjerljivog slavlja nad Puerto Saguntom. Odmah na startu domaćin je poveo 5:3 nakon čega samo polako, ali sigurno gradi svoju prednost (9:6, 11:9). Iako gosti konstantno hvataju priključak u samoj završnici prvoga dijela momci Xavija Pascuala s tri se uzastopna pogotka odvajaju na sigurnijih 15:11.

U nastavku dvoboja gledatelji u dvorani mogli su uživati u pravoj dominaciji katalonskog diva koji nije prezao ni pred čime. S nekoliko uzastopnih serija pogodaka i odličnom igrom u oba pravca učinio je svog suparnika u potpunosti nemoćnim te je stigao do velikih 28:15, dok je na koncu slavio 33:17. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Juan Garcia sa šest pogodaka, dok su najbolji kod Puerto Sagunta bili Iker Serrano, Danil Černov i Sergio Valles s po tri gola.

Aragon - Cangas 33:28 (15:9)

Zaragoza je bila domaćin susreta 19. kola Lige Asobal u kojem su rukometaši Aragona pred svojom publikom svladali momčad Cangasa. Nakon gostujućih 2:1 domaćin se budi te vrlo brzo preokreće rezultat u svoju korist (5:3). Nije trebalo dugo da domaća prednost poraste i na +4 (11:7), dok se na predah ide s vodstvom Aragona 15:9.

Gosti u drugome poluvremenu polako, ali sigurno hvataju priključak te se prvo približavaju na 16:18 da bi u 41. minuti osigurali i minimalno vodstvo (21:20). Međutim, domaća momčad tada serijom pogodaka vraća svoje vodstvo, osigurava potom nedostižnih 27:23 te na koncu upisuje pobjedu s pet pogodaka razlike (33:28). Odlični su u redovima Aragona bili Alex Dujšebajev i Antonio Carton s po osam pogodaka, dok se kod Cangasa istaknuo Jesus Solino sa sedam golova.

Cuatro Rayas Valladolid - Quabit Guadalajara 32:28 (20:17)

Momčad Valladolida u sklopu 19. je kola Lige Asobal ugostila rukometaše Guadalajare koji su se kući potom vratili bez prvenstvenih bodova. Iako su gosti vodstvom otvorili susret te su poveli 2:0 i 9:7, domaćinu nije trebalo dugo da poravnava rezultat i osigura vodstvo. S dvije serije pogodaka domaća je momčad ubrzo bila na +5 (17:12) da bi se u svlačionicu otišlo s domaćim vodstvom 20:17.

Prve minute nastavka donijele su povećanje vodstva Valladolida (23:18) koji potom samo čuva stečenu prednost te mirno privodi susret kraju. Nakon 30:23 domaći rukometaši osiguravaju sigurno slavlje 32:28. U pobjedu svoje momčadi Patrick Lykke ugradio je osam pogodaka, dok je Jorge Fontenla za Guadalajaru zabio šest golova.

Fraikin Granollers - Villa de Aranda 27:22 (13:8)

Rukometaši Granollersa i u 19. su kolu Lige Asobal pokazali koliko su dobro posložili svoje redove u drugome dijelu sezone te su osigurali slavlje i nad momčadi Ville de Aranda. Domaćin je odlično krenuo u susret, poveo je 5:3 i 9:5 nakon čega njegova prednost samo raste. Na isteku 30. minute semafor je pokazivao domaćih 13:8.

Iako gosti u drugome dijelu stižu na samo minus dva (12:14), a potom uspijevaju i poravnati rezultat na 19:19, domaća im momčad ipak ne dopušta da preuzmu vodstvo. Domaći se rukometaši, naime, tada ponovno odvajaju na +2 (21:19) da bi na koncu slavili 27:22. Granollers je do pobjede predvodio Aidenas Malasinskas s osam pogodaka, dok je Enrique Plaza u poraz svoje momčadi ugradio šest golova.