Ciudad Encantada i dalje bez pobjede, Ademar Leon uz četiri obrane Ašanina ponovno uvjerljiv

Zvonka Keliš • petak, 22.02.2013.

Nakon što je Atletico de Madrid 19. kolo Lige Asobal otvorio slavljem nad Palmom del Rio vrijeme je bio da snage odmjere i još poneke momčadi španjolskog prvenstva. Ademar Leon je tako bez problema svladao ekipu Academije Octavio, dok su Naturhouse La Rioja i Anaitasuna u Logronu podijelili bodove. U petak navečer je, pak, Huesca nanijela treći poraz Ciudad Encantadi u drugome dijelu sezone.

Reale Ademar Leon - Academia Octavio 35:25 (15:14)

Treći španjolski predstavnik u Ligi prvaka u novom je susretu domaćeg prvenstva pokazao što sve zna te je bez većih problema stigao do itekako uvjerljivog slavlja nad rukometašima Academije Octavio. Nakon uvodnih 4:0 domaćin ubrzo odlazi na 7:4 da bi ipak dopustio svom suparniku lagano buđenje i poravnanje rezultata na 8:8. Iako potom gosti uspijevaju i preokrenuti rezultat u svoju korist (11:10), njihovo vodstvo nije dugo potrajalo te do odlaska na odmor domaća momčad ponovno ima pogodak prednosti (15:14).

Nastavaka je donio novo odvajanje igrača Manuela Cadenasa, prvo na 18:14, a potom i na 27:20. Iako se do konca dvoboja gostujuća momčad trudi uhvatiti priključak, razlike je već bila prevelika te domaći rukometaši osiguravaju pobjedu s deset pogodaka razlike (35:25). Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Carlos Ruesga s 11 postignutih pogodaka, Matej Ašanin je sakupio četiri obrane, dok je najbolji kod Academije Octavio bio Francisco Gonzalez sa šest golova.

Naturhouse La Rioja - Helvetia Anaitasuna 27:27 (10:9)

Logrono je bio domaćin susreta 19. kola Lige Asobal u kojem je Naturhouse La Rioja ugostila rukometaše Anaitasune koji su se, pak, pokazali kao nimalo lak suparnik te su se kući vratili s jednim osvojenim bodom stoga njihov domaćin sada za svojim konkurentom za treću prvenstvenu poziciju, Ademar Leonom, zaostaje jedan bod. Zanimljivo je bilo u prvome dijelu dvoboja, naime, nakon gostujućih 2:1 i 6:4 vrijeme je bilo da se domaća momčad vrati u susret te poravna rezultat (7:7). Do isteka 30. minute igrači La Rioje uspijevaju se i minimalno odvojiti te se stoga na predah ide s domaćim vodstvom 10:9.

Uvodne minute drugoga poluvremena donijele s preokret rezultat za gostujućih +2 (12:10) koje Anaitasuna čuva sve do sredine nastavka kada domaći rukometaši ponovno dolaze u vodstvo (22:21). Međutim, gostima nije trebalo dugo da ponovno osiguraju prednost stoga je uzbudljivo bilo do samoga kraja kada pri vodstvu gostujuće momčadi 27:25 Dario Villarraso i Niko Mindegia osiguravaju neriješen rezultat 27:27 te podjelu bodova. Odličan je kod Naturhouse La Rioje bio Jorge Luis Pavan sa šest pogodaka, dok se kod Anaitasune istaknuo Ricard Reig s osam golova.

Huesca - GlobalCaja Ciudad Encantada 28:21 (17:9)

Ni u svom četvrtom nastupu u drugome dijelu sezone momčad Cuence nije uspjela osigurati pobjedu, naime, nakon dva poraza i remija, rukometaši Ciudad Encantade u gostima kod Huesce nastavili su s lošim predstavama te su se kući vratili bez prvenstvenih bodova. Domaćin je poveo odmah na startu te je potom samo polako, ali sigurno gradio svoju prednost (3:0, 9:4). Gosti su, pak, u prvih 30 minute igra uspjeli postići tek devet pogodaka te su već na poluvremenu bili zadržani na minus osam (9:17).

U drugome dijelu gostujuća je momčad pružila nešto bolju igru, no to joj nije bilo dovoljno kako bi sustigla svog suparnika koji se tako odvaja na 21:11 te 26:16. Konačno, gostujući rukometaši uspijevaju smanjiti svoj zaostatak na sedam pogodaka razlike za domaće slavlje 28:21. U pobjedu svoje momčadi Abraham Rochel i Alvaro Ruiz ugradili su po pet pogodaka, dok je Guillermo Corzo za Ciudad Encantadu zabio četiri gola.