Josip Piršljin • ponedjeljak, 25.02.2013.

U 24. kolu nizozemske Eredivisie Feyenoord je u derbiju pobijedio PSV i ponovno učinio prvenstvo zanimljivim. Igrači iz Rotterdama spriječili su da se rivali iz Eindhovena odvoje na tablici, no to nije iskoristio Ajax koji je odigrao tek 1:1 protiv ADO Den Haaga. Vitesse je u golijadi svladao Heracles, dok Twente i dalje pada.

Derbi 24. kola nizozemskog prvenstva odigrali su Feyenoord i PSV. Neutralni ljubitelji Eredivisie priželjkivali su pobjedu domaćih kako bi borba za naslov ponovno dobila na zanimljivosti, a nakon 90 minuta na De Kuipu došli su na svoje.

Feyenoord je pobijedio s 2:1, no prvi su u vodstvo došli gosti iz Eindhovena. Matavž je pobjegao domaćoj obrani i poslao idealnu loptu za Lensa koji je pred Mulderom bio neumoljiv. Advocaatovi su igrači u 34. minuti stupili u prednost i nisu je ispuštali do kraja prvog dijela.

Ipak, u nastavku utakmice uslijedio je preokret. Sastav Ronalda Koemana pred 47.000 glasnih navijača najprije je izjednačio u 47. minuti preko Schakena, a potom je u 68. lijepim udarcem s ruba šesnaesterca 2:1 Feyenoordu donio njegov najbolji strijelac Pelle. Tim se rezultatom ekipa iz Rotterdama približila PSV-u na tri boda i opet je u igri za titulu.

Ajax se mogao izjednačiti s PSV-om na čelu tablice da je na vlastitom terenu svladao prosječnu momčad ADO iz Den Haaga. Ipak, igrači Franka de Boera na kraju moraju biti zadovoljni i s bodom jer su sve do 85. minute gubili s 1:0.

Žuto-zeleni su iznenadili Amsterdam Arenu nakon pola sata igre. Tada je Chery zabio za vodstvo gostujuće momčadi, a Kopljanici nisu mogli izjednačiti sve do pet minuta prije kraja. Gol kojim je osvojen bod Ajaxu je donio danski reprezentativac Schöne.

I Vitesseu je odlično došla pobjeda Feyenoorda. Žuto-crni su se opet približili vrhu, a u ovom su kolu u golijadi pobijedili Heracles u Almelu. Opet je čovjek odluke bio najbolji strijelac lige Bony koji je upisao hat-trick, a u slavlju 5:3 pridružio mu se s dva gola Van Ginkel. Za domaće su zabijali Duarte, Castillion i Gouriye. Hrvatski veznjak Dario Vujićević morao je izaći iz igre nakon 25 minuta zbog ozljede.

Twente je nastavio crni niz u 2013. godini. Još nema pobjede, a ovog ga je puta s 2:1 pobijedio Van Bastenov Heerenveen. Utrecht se Twenteu približio na dva boda pobjedom protiv Rode, dok je NAC iznenadio AZ na gostovanju. Willem II se polako oprašta od prve lige, dok je nade zadržao Venlo minimalnom pobjedom nad Waalwijkom. Groningen je istim rezultatom svladao Zwolle ostavši u igri za europske pozicije.

• Obrisan korisnik25.02.2013. u 16:11
    Pratio sam Feyenoord u poslijednje vrijeme. Imaju dobru, mladu ekipu spremnu da uskoro naprave veći rezultat. Samo da se ne dogodi ono što se do sada događalo. Da rasprodaju ekipu. A vjerojatno hoće, tako uvijek rade.