Regionalna liga (M), 14. kolo, 26.02.2013, 18:00 h
Borac Banja Luka

Zagrebaši razveselili slavonskobrodsku publiku i deklasirali banjalučki Borac

Damir Žbulj • utorak, 26.02.2013.
Zagrebaši  razveselili slavonskobrodsku publiku i deklasirali banjalučki Borac

Slavonski Brod i ove sezone je mogao uživati u rukometnoj predstavi hrvatskog prvaka. Ugostili su u dvorani Vijuš banjalučki Borac u sklopu 14. kola regionalne SEHA lige te su sigurnom i uvjerljivom pobjedom razveselili vjernu slavonsku publiku...

Nakon nešto više od godinu i dva mjeseca, rukometaši Croatia osiguranje Zagreba vratili su se u Slavonski Brod. U dvorani Vijuš bili su tada domaćini sarajevskoj Bosni, dok im je ove sezone protivnik bio banjalučki Borac. Dobar je to potez za promociju rukometa u tom slavonskom kraju.

Zagrebaši su se proteklog vikenda sigurnom pobjedom nad švicarskim Schaffhausenom oprostili od Lige prvaka te im je ostalo koncentrirati se na regionalnu SEHA ligu, ali i nadolazeću završnicu domaćeg prvenstva i Kupa. Prije subotnjeg gostovanja u Našicama uspješno su odradili dvoboj 14. kola SEHA lige protiv Borca, koji nije bio ravnopravan suparnik hrvatskom prvaku.

Trener Goluža je od prve minute krenuo već s ustaljenim sastavom, priliku je ponovno među vratnicama dobio u posljednje vrijeme odlični Ivan Stevanović, uz braću Valčić bili su tu još i Stepančić te Horvat i Batinović na krilima.

Izjednačeno je proteklo deset minuta otvaranja, a Zagrebaši su tek oko sredine prvog dijela po prvi puta odmakli na tri pogotka viška (8:5). Raspoložen za igru bio je kapetan Horvat, priliku je ponovno dobro iskoristio Brozović na crti, koji je zabio tri pogotka u prvih 30 minuta, ali dobru suradnju vanjske linije s pivotima potvrdio je i Marić, koji se također u prvom dijelu u listi strijelaca našao tri puta. Stipe Mandalinić postigao je dva pogotka, ali iz šest pokušaja, dok je Zlaja bio uspješan pet puta, uz jedan nerealizirani sedmerac.

Prednost je do odmora narasla na pet golova viška, a u nastavak se ušlo sa 17:12.

U drugom dijelu sigurnom i smirenom igrom CO Zagreb je na distanci držao Borac, a rotacijom i uvođenjem svježih igrača Goluža je rasporedio minutažu svim igračima, koji su sredinom drugog poluvremena slomili suparnika.

Učinak igrača

Kod Zagrebaša je najefikasniji bio kapetan Horvat sa šest pogodaka, ali se u jako dobrom izdanju prikazao i Jerko Matulić s učinkom od pet golova iz pet pokušaja. Stepančić je precizan bio četiri puta (4/6), dok je Mandalinić zabio pet golova, ali mu je trebalo 11 udaraca prema suparničkim vratima. Marić i Brozović postigli su po tri pogotka, a isti učinak imao je i Lovro Šprem. Stevanović je imao osam obrana, dok je Ivić uspješan bio četiri puta.

Kod gostiju Senjamin Burić jedini raspoloženi sa šest golova, a njegov brat Benjemin je na vratima uspio zaustaviti šest lopti Zagrebaša. Obojica će od iduće sezone igrati u redovima ovosezonskog slovenskog predstavnika u osmini finala Lige prvaka, Gorenja iz Velenja.

Priliku je dobio i Ivić na vratima, a raspucali su se Šprem te pogotovo Matulić, koji su kontrama i brzom tranzicijom ostavili banjalučki sastav bez ikakvih šansi.

Nevjerojatan je bio uragan Zagrebaša u završnici dvoboja. U razmaku od 44. do 56. minute napravili seriju od 11:1, koju je s dva uzastopna pogotka zaključio Luka Šebetić mladi desni vanjski, koji se nedavno u potpunosti oporavio od ozljede te je ponovno spreman za dokazivanje svojih potencijala. U posljednje četiri minute ušlo se s + 15, točnije 33:18. Poraz je do kraj svojim golovima pokušao ublažiti praktički jedini raspoloženi gost Senjamin Burić, a točku na i očekivano uvjerljivog izdanja hrvatskog prvaka postavio je još jedan biser iz njihove rukometne škole, 18-godišnje krilo Bruno Butorac.

Borac je novim porazom ostao prikovan pri dnu regionalnog poretka, dok Zagrebaši prije subotnjeg dvoboja s Nexeom u Našicama ponovno privremeno i s utakmicom više od Metalurga i Vardara ugrabili drugu poziciju SEHA lige.