Regionalna liga (M), 15. kolo, 02.03.2013, 18:00 h
Nexe Našice 18:28(11:11) RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebaši u 30 minuta pregazili Nexe i pobijedili s deset pogodaka prednosti

Ivana Strahija • subota, 02.03.2013.

Hrvatski rukometni derbi završio je rezultatski uvjerljivom pobjedom Zagreba, iako su Našičani namučili prvake u prvih 30 minuta. Za nešto više, Nexeu je nedostajalo koncentracije u nastavku...

Nexe - CO Zagreb 18:28 (11:11)

SEHA liga, 15. kolo

NEXE: P. Lelić, Pivac, Šunjić (10 obrana), Kozina, Bures, F. Lelić 3, Mrđenović, Varvodić, Knez 1, Slišković 4, Vujić 2, Greganić, Tomić 1, Božić Pavletić, Obranović 2, Š. Ivić 3

CO ZAGREB: Stevanović (11 obrana), F. Ivić (6 obrana), Marić 1, Brozović 7, Butorac, Stepančić 6, Matulić 1, Matić 2, Šprem, Šebetić, Batinović 3, Horvat 5, J. Valčić 1, Sršen, T. Valčić, Mandalinić 2

Sedmerci: Nexe 2/3, CO Zagreb -
Isključenja: Nexe 6 minuta, CO Zagreb 8 minuta

Dva najbolja hrvatska muška kluba, Nexe i CO Zagreb, susreli su se u 15. kolu SEHA lige, a prvake Hrvatske dočekala je sjajno popunjena dvorana u Našicama. Domaći navijači vidjeli su odlični prvi dio svojih ljubimaca, no ne i nastavak takve igre u nastavku, pa je CO Zagreb slavio s uvjerljivih +10.

U susret mnogo bolje kreću Zagrebaši, kojima pripadaju uvodne minute. Stepančić, Brozović i Horvat koriste odlično raspoloženje svog vratara Stevanovića, koji je u prvih 30 minuta upisao čak deset obrana.

No, nakon prvog pogotka Nexea, kad je Ivić pogodio za 1:3, brzo su se Našičani oporavili, a posebni je pljesak punih tribina zaslužio u 10. minuti Slišković, koji i kroz blok Zagrebaša uspijeva pogoditi mrežu gostiju za 4:4.

Odmah je mogao pogodak za vodstvo Nexea postići Obranović, ali mu je šut obranjen. Svoju vedetu pred mrežom ima i domaći sastav, Šunjić je uspio odagnati nalet Zagreba, a kad je potom Mandalinić zaradio isključenje, činilo se da je sve spremno za domaće vodstvo. No, sa sedam metara omanuo je F. Lelić, koji pogađa Zagrebovog golmana u nogu.

Ipak, ono što Leliću nije uspjelo iz penala, uspjelo je Sliškoviću iz igre, pa od 11. minute Nexe vodi. Slijede minute igre gol za gol, u kojima je Zagreb imao više prilika za okrenuti rezultat, no Šunjić, kao i problemi s tehničkom pogreškama, drže Zagrebaše u zaostatku.

Našičani vrlo dobro koriste te probleme kod Zagreba i u 25. minuti odlaze na +2 (9:7), a nakon promašaja Mandalinića, Lelić pogađa i za +3. To je ipak bilo zvono za uzbunu na Zagrebovoj klupi, Slavko Goluža traži minutu za konzultacije sa svojim igračima, u kojoj traži da ne srljaju i da grade napad. Njegove su riječi "upalile", igrači su se pribrali i uspjeli završiti poluvrijeme bez minusa (11:11).

Na samom je kraju prvog dijela crveni karton zaradio Zagrebov Sršen, koji je nogom zakačio Kozinu.

U drugom dijelu su Našičani zaboravili na čvrstu obranu koja ih je krasila u prvih 30 minuta te Zagrebovi Stepančić, Brozović i Horvat odmah dižu rezultat na 11:14, a prvi pogodak za domaću stranu stiže tek u 35. minuti, strijelac je Slišković. Slijede dva isključenja za domaće, Vujić i Knez poslani su na po dvije minute predaha, pa se Nexe na parketu našao s dva igrača manje, što Zagreb ne propušta iskoristiti za odlazak na +4 (12:16).

Nexe se još uvijek ne predaje, Slišković i Ivić drže svoju momčad na tri gola razlike, no nakon 44. minute Zagreb niže tri gola i odlazi na +6, iz čega se domaći sastav više nije uspio vratiti.

Tri boda upisao je tako CO Zagreb i tako se popeo na drugo mjesto tablice, na najboljem putu za Final Four koji se igra u Skoplju. Našičani su pak ostali sedmi, za sada, te upisali treći po redu poraz nakon zimske stanke.

• Obrisan korisnik05.03.2013. u 09:54
    a i ti kamenica nemaš blage veze čini mi se! OK, nemate ove sezone markotića...ali ipak. koliko vidim, slišković je igrao...pa što nije on u prijelaznom, zimskom roku otišao u celje, kako je i na ovom portalu pisano??
  • snoopy02.03.2013. u 20:51
    kako se Zarebaši uvijek uozbilje protiv Nexe, a gube bodove protiv drugih
    snoopy
  • Obrisan korisnik02.03.2013. u 20:21
    Slišković je zabio više od 4 gola, oko 6 ili 7 je zabio. A ovaj Sršen je stvarno kret.n, nadam se da će dobiti suspenziju na više utakmica jer je mogao slomiti nogu igraču Nexea sa tako prljavim startom.