Dynamo kiksao s Vidom i Kranjčarom u prvih 11, Bodul u Danskoj debitirao pogotkom

Borna Rupnik • ponedjeljak, 04.03.2013.

Za razliku od Šahtara, kijevski Dynamo nije uspio pobjedom startati u drugi dio ukrajinskog prvenstva, a Darko Bodul ubilježio je prvi pogodak za novi klub...

Dynamo iz Kijeva ostao je na četvrtom mjestu prvenstvenog poretka nakon domaćeg kiksa u 19. kolu, neriješenog rezultata protiv Kryvbasa. Završilo je 1:1, uz pogodak Harune početkom drugog poluvremena za vodstvo Kijevljana te izjednačenje Prijomova u 72. minuti.

Za domaći je sastav Domagoj Vida odigrao cijelu utakmicu, a Niko Kranjčar zaigrao je u udarnoj postavi, ali i izašao nakon sat vremena igre. Ognjen Vukojević prije nekoliko je dana otišao na posudbu u moskovski Spartak.

Dynamo je tako s 38 bodova ostao iza Šahtara (54), Dnipra (41) i Metalista iz Harkiva (39).

Darko Bodul, 24-godišnji hrvatski napadač, u siječnju je Sturm iz Graza zamijenio danskim Odenseom. U prvoj utakmici nastavka sezone Odense je izgubio od prvoplasiranog Kobenhavna, a Bodul je u 34. minuti postigao pogodak za vodstvo 2:1. Međutim, Jorgensen i Claudemir u nastavku su osigurali preokret na konačnih 2:3.

Bodul je iz igre izašao u 81. minuti, a njegov Odense drži peto mjesto na tablici.