Eredivisie: Među prvih četiri bez promjene, Twente definitivno ispao iz utrke na naslov

Josip Piršljin • ponedjeljak, 04.03.2013.

25. kolo nizozemskog prvenstva nije donijelo promjene među prve četiri momčadi, ali je zato definitivno poznato da Twente ispada iz borbe za naslov jer još uvijek nema pobjede u 2013. godini. PSV, Ajax i Vitesse u slavili s 2:0, dok je Feyenoord bio nešto uvjerljiviji.

Nakon što je uspješno prošao Zwolle u polufinalu Nizozemskog kupa i dobio priliku obraniti titulu u tom natjecanju, PSV je u prvenstvu zadržao čelnu poziciju. Momčad Dicka Advocaata svladala je na Philips stadionu Venlo pogocima na samom početku i kraju susreta.

Da će teško napustiti Eindhoven neporažen, Venlu je već u trećoj minuti dao nagovijestiti Depay kada je donio vodstvo crveno-bijelima. Očekivalo se da će domaći nakon toga napuniti mrežu protivnika, ali na novi pogodak čekalo se sve do 90. minute. Tada je na konačnih 2:0 postavio kapetan PSV-a Van Bommel.

Ajax je sredinom tjedna šokantno ispao iz polufinala KNVB Bekera kada ga je na Amsterdam Areni s čak 3:0 pobijedio AZ. Kopljanici su se ipak oporavili do novog kola u Eredivisie i na gostovanju u Enschedeu slavili s 2:0. Twente je prije utakmice otpustio trenera Stevea McClarena, ali niti to nije izazvalo pozitivan šok.

Twente je nastavio nevjerojatan niz u kojem nema niti jednu pobjedu u 2013. godini i sada je definitivno da ispada iz borbe za naslov prvaka u Nizozemskoj. Prvoplasirani PSV bježi mu već devet bodova. De Boerova je momčad na De Grolsch Vesteu povela već u četvrtoj minuti preko Moisandera, a zanimljivo je da je i drugi pogodak postigao stoper - Alderweireld. To je bio konačan rezultat i Ajax ostaje "za petama" PSV-u.

Vitesse je još u petak odradio svoju utakmicu 25. kola. Ugostio je na GelreDomeu neugodni Utrecht koji je prije par kola prijetio da će se uključiti u borbu za naslov, no izgleda da od toga neće biti ništa. Žuto-crni su poveli preko Havenaara u 15. minuti, a posao je dovršio Bony u nastavku. Najboljem strijelcu lige to je bio 23. prvenstveni gol ove sezone.

Feyenoord ostaje blizu vodećeg dvojca i nakon gostovanja u Nijmegenu. Sastav iz Roterdama pružio je odličnu predstavu protiv NEC-a i slavio s 3:0. U prvom poluvremenu crveno-bijeli su golovima Boetiusa i Pellea stvorili ugodnu prednost, a u drugom poluvremenu Boetius je još jednim pogotkom potvrdio pobjedu Koemanove ekipe.

Van Bastenov Heerenveen je povezao dvije pobjede i udaljio se od zone ispadanja, a u sve većoj gabuli nalazi se Willem II koji je i ovog vikenda izgubio. AZ nakon trijumfa protiv Ajaxa u Kupu nije mogao ostati neporažen u Waalwijku, a do vrijednih pobjeda još su stigli nogometaši Rode i ADO Den Haaga.

• Obrisan korisnik04.03.2013. u 15:02
    bilo bi lipo da Feyenoord iznenadi i osvoji ligu ;) btw a vidi dresa od psv-a (van bommel na videu) - hrvatska sahovnica ;D