Huesca minimalno bolja od Granollersa, La Rioja bez problema svladala Academiju Octavio

Zvonka Keliš • subota, 09.03.2013.

Momčad Huesce u sklopu 21. je kola Lige Asobal stigla u goste Granollersu koji je nakon uzbudljivih 60 minuta igre morao priznati kako su gostujući rukometaši ipak ponešto bolji, dok je La Rioja dva dana ranije pružila još jednu vrlo dobru predstavu te je bez problema stigla do slavlja nad Academijom Octavio.

Fraikin Granollers - Huesca 30:31 (15:16)

Momčad Huesce nakon napetih je 60 minuta igre minimalno slavila na gostovanju kod Granollersa te se kući tako vratila s novim bodovima u Ligi Asobal. Domaćin je bolje otvorio susret, poveo je 3:0 da bi ubrzo stigao i do 7:4. Međutim, gosti tada ubacuju u brzinu više, poravnavaju rezultat na 12:12 da bi na predah otišli s minimalnih +1 (16:15).

Zanimljivo je potom bilo i u drugome dijelu u kojem se pogodak za pogodak igralo sve do sredine poluvremena kada se domaća momčad na kratko odvaja na 25:22, no ona gostujuća ubrzo ponovno preokreće rezultat u svoju korist (28:27). Na koncu, gostujući rukometaši kući odnose pobjedu 31:30. Odličan je kod Huesce bio Joan Saubich s osam pogodaka, dok se kod Granollersa istaknuo Raul Campos s devet golova.

Naturhouse La Rioja - Academia Octavio 29:21 (15:10)

Logrono je bio domaćin dvoboja 21. kola Lige Asobal u kojem je momčad La Rioje nastavila s dobrim predstavama te je bez većih problema svladala rukometaše Academije Octavio. Iako su gosti na startu poveli 2:1 domaćin je ubrzo preokrenuo rezultat te preuzeo kontrolu nad susretom. Nakon 6:4 i 10:5 domaća momčad do odlaska na odmor čuva stečeno vodstvo (15:10).

Rukometaši La Rioje u nastavku samo povećavaju svoje vodstvo na 19:12, a potom i 28:18. Konačno, gostujuća se momčad kući vraća s porazom 21:29 te bez novih prvenstvenih bodova. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Marko Ćuruvija s pet postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Academije Octavio bio Pablo Cacheda s također pet golova.