Vardar Skoplje 27:25 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe izgubio u Skoplju, nema više šanse za Final Four

Ivana Strahija • nedjelja, 10.03.2013.

U Skoplju je danas odigrano 16. kolo SEHA lige, a Vardar je pobijedio Našičane s 27:25. U Našičkom taboru ljuti su na suce...

VARDAR - NEXE 27:25 (14:12)

SEHA liga, 16.kolo
Skopje, ŠC Kale, gledatelja 1000
Suci: Ivan Pavičević i Miloš Ražnatović (obojica Crna Gora)
Delegat: Nebojša Vujisić (Crna Gora)

VARDAR: Ojleski 2, Markoski 2, Stoilov 3, Nedanovski 2, Pribak 5, Dragaš, Raković 2, Milić (13 obrana), Petrić 2, Jovčevski 1, Marković, Daskaloski, Lazarov 4, Karačić 2, Rajković 1, Abutović 1
Trener: Veselin Vujović

NEXE: P. Lelić, Kozina 2, Bureš, Eter 1, F. Lelić 5, Mrđenović 2, Varvodić 1, Knez 3, Slišković 1, Pivac, Vujić 3, Tomić 2, Božić Pavletić, Šunjić (15 obrana), Obranović 5, Ivić
Trener: Kasim Kamenica

SEDMERCI: Vardar 4/6 (Lazarov 2, Nedanovski, Rajković), Nexe 2/2 (F.Lelić)
ISKLJUČENJA: Vardar 6 minuta (Stoilov, Raković, Karačić)), Nexe 14 minuta (Mrđenović 2+2+2, Ivić, Tomić, Kozina, Vujić)

16. kolo Regionalne lige odvelo je drugi najbolji hrvatski klub u Makedoniju, k skopskom Vardaru. Utakmica koju su Našičani izgubili imat će repove, čini se, jer su odmah po susretu iz Nexea objavili na svojim internetskim stranicama kako je sudački par, Ivan Pavičević i Miloš Ražnatović, obojica iz Crne Gore: "...postavio sebe u glavne uloge ovoga derbija. A oni jedini nisu bili na nivou ovu utakmice. Dapače, bili su miljama daleko."

U prvom poluvremenu domaćini vode uz pogodak ili dva razlike, a gosti iz Našica svako malo izjednačuju. Nakon 11:11 u 25. minuti, koje postavlja F. Lelić, Varvodić uspijeva pogoditi za prvo vodstvo Nexea, no Skopljani okreću rezultat i na odmor ideu s 14:12.

U drugom poluvremenu je ponovno Lelić pogodio za izjednačenje na 18:18, a odmah potom se nadovezao Knez za 18:19. U idućih desetak minuta Nexe je u vodstvu, domaćini imaju problema s vraćanjem rezultata na svoju stranu, a u 57. minuti uz gol Mrđenovića za 25:25 čini se da će Nexe odnijeti barem jedan bod kući u Našice.

No, dva pogotka je u mrežu Nexea za redom uspio plasirati Nedanovski i tako za svoju momčad izboriti pobjedu.