3. HNL Sjever: Mladost (Ž) i Međimurje nastavili gdje su stali

Sportnet • nedjelja, 10.03.2013.

Čak tri derbija s vrha tablice gledali smo u prvom kolu proljetnog dijela prvenstva. U samo dvije utakmice obje su momčadi postigle pogodak, no nije nedostajalo zanimljivosti. Bjelovar je deklasiran kod susjeda, Croatia je propustila šansu za priključak vrhu, a Podravina s dva igrača više nije na svojem terenu uspjela doći do pobjede.

Mladost iz Preloga pojačana za nekoliko imena ušla je u nastavak prvenstva i s pobjedom nad Viroviticom dala do znanja da ne misli napustiti trećeligaško društvo. Već u 9. minuti za Preložane pogodak postiže iskusni Zoran Ivančić, a kako se kasnije ispostavilo, bio je to pogodak za pobjedu, vrlo važnu za njegovu momčad.

Koprivnica je u prijelaznom roku ostala bez nekolicine svojih igrača koji su se priključili Slaven Belupu, no i bez njih su uspjeli pobijediti pretposljednjeg Podravca. Jedini pogodak zabio je Filip Takač u 29. minuti s udaljenosti od pet metara nakon što je udarac iz kuta izveo Vjekoslav Kolar. Koprivničanci su u 85. minuti ostali s igračem manje na terenu, a zbog drugog žutog kartona isključen je Milan Manojlović, no njegovoj bivšoj momčadi ipak je ostalo premalo vremena za promjenu rezultata.

U Svetom Martinu na Muri također nije bilo iznenađenja, domaći Polet očekivano je svladao posljednjeplasirane Križevce. Poletovci su utakmicu odlučili u početnih deset minuta drugog poluvremena kad su u 50. i 56. minuti pogotke postigli Mihael Karlovčec i Ante Begović. Trećeligaški debitanti ovom su pobjedom zadržali mjesto u gornjem dijelu tablice i teško da će ispustiti.

Jedan od tri derbija igran je u Grabrovnici gdje je domaća Croatia ugostila Međimurje, klub koji je istaknuo svoju kandidaturu za promociju u 2. HNL. Gledatelji neće utakmicu pamtiti po dobroj igri koja je bila izjednačena, a trenutak odluke dogodio se u 61. minuti kad je Antonio Dodlek pogotkom donio Čakovčanima tri boda. Samo tri minute prije pogotka pobjednik je ostao bez Vjekoslava Pintarića koji je u roku od tri minute zaradio dva žuta kartona.

Pred oko 600 gledatelja u Ždralovima je odigran vječni derbi između Mladosti i Bjelovara koji je otišao u jednom smjeru. Branitelji naslova prvaka uvjerljivo su bili bolji od svojih susjeda, a sve je započelo u 10. minuti kad Josip Kozić pogađa mrežu Bjelovarčana. Minimalnu prednost držali su do početka drugog poluvremena kad su u roku od pet minuta preko Mile Sučića i drugim pogotkom Kozića došli do nedostižnih 3:0.

Čakovec je u zimskoj stanci, za razliku od ljetne na vrijeme posložio svoju momčad i na domaćem terenu stigao do pobjede nad Slatinom koja je bitno oslabljena u odnosu na jesenski dio. Po tko zna koji put bodove je Čakovcu donio isti čovjek, Karlo Balent opet je odigrao sjajnu utakmicu i s dva pogotka u 16. i 56. minuti postao igrač utakmice. Gostima je jedan pogodak opravdano poništen zbog zaleđa, no bila je to neka nova, neprepoznatljiva Slatina.

Utakmica s najviše pogodaka u ovom kolu odigrana je u Kotoribi u kojoj je domaći Graničar bio uvjerljivo bolji od gostiju iz Ivanca. Matija Lončar je u 15. minuti doveo Kotoripčane u vodstvo, koje je u 55. minuti povećao Matija Kosec. Minutu kasnije Ivančica pogotkom Vilima Puclina smanjuje zaostatak, no od 67. minute domaći opet imaju dva gola prednosti, strijelac je još jednom bio Kosec. U 73. minuti Graničar riješava pitanje pobjednika, jer iz jedanaesterca pogodak postiže Vilim Kos, a zatim je uslijedila drama. Ivanečki Dario Ribić isključen je zbog vrijeđanja pomoćnog suca, bilo je tu i "teških riječi". Nekoliko minuta kasnije strijelac Kos i gostujući Leon Gregur međusobno su se izudarali na terenu i oba bili isključeni deset minuta prije kraja.

Drame je bilo i u Ludbregu, uostalom bez toga ne može proći nijedna utakmica Podravine i Nedelišća. Gosti su odlično započeli utakmicu, već u 10. minuti Davor Piškor zabija za 0:1 i domaćina dovodi u probleme. No, u 14. minuti vratar Nedelišća Nikola Košir izlazi iz svog prostora i nespretno igra rukom ne bi li zaustavio pokušaj Podravine i dobiva crveni karton. Ludbrežani u 23. minuti koriste igrača više i Nikola Valjak svladava pričuvnog vratara Darija Novaka. Nedelišćanci se ne predaju lako i već u 27. minuti na ubačaj Piškora pogodak postiže Nino Pintarić. Po drugi put domaći su izjednačili golom Dejana Slunjskog u 63. minuti i vratili se u igru. Od 68. minute gosti su igrali s devet igrača jer je zbog grubog prekršaja direktan crveni karton pokazan Franji Pintariću, no Podravina nije uspjela preokrenuti rezultat.