Primera División, 27. kolo, 10.03.2013, 21:00 h
Atlético Madrid
Atlético Madrid 0:1 Real Sociedad
Real Sociedad

Real Sociedadu jedna kontra dovoljna za pobjedu, Atletico ostao bez drugog mjesta

Ivan Pavić • nedjelja, 10.03.2013.

Na stadionu Vicente Calderon vidjeli smo jednosmjernu utakmicu u kojoj se igralo samo na gol Sociedada, ali na kraju su Baski sa samo dva upućena udarca prema vratima Madriđana napustili teren kao pobjednici...

Od početka utakmice Atlético Madrid se postavio kao favorit. Real Sociedad se orijentirao na obranu i kontre. Obranili su se od svih pokušaja domaćih, a u 28. minuti su imali najbolju priliku u prvom poluvremenu. Xabi Prieto s desne strane ubacuje loptu u šesnaesterac domaćih, lopta dolazi do Antoinea Griezmanna koji iz kosa ne uspijeva pogoditi loptu dovoljno dobro da završi iza Thibauta Courtoisa.

Slika 1 od 1.

Iako je prvo poluvrijeme proteklo u dominaciji Atlética, sve su to bili veoma jalovi pokušaji koji nisu ozbiljnije ugrozili goste.

U nastavku utakmice nastavlja se s pritiskom na gostujuća vrata, ali Real Sociedad je čekao i dočekao svoju priliku iz kontre. Krenuli su u kontranapad, lopta je došla do Griezmanna koji prosljeđuje do Xabi Prieta, koji je čini se bio u zaleđu, ali pomoćni sudac ostavio je zastavicu spuštenu. Prieto se sjurio prema vratima Atlética te pogodio za 0:1.

Do kraja utakmice Sociedad se koncentrirao isključivo na branjenje prednosti a Atlético je imao tri izgledne prilike za pogodak. Prvu u 61. minuti kada iz slobodnog udarca lopta na pet metara dolazi do Radamela Falcaa koji umjesto glavom loptu zahvaća rukom te tako upropaštava priliku.

Slična situacija se ponovila u 84. minuti. Ubačaj na pet metara, ali Adrián loše šutira glavom i lopta odlazi pored vratiju gostiju. Zadnja izglednija prilika dogodila se u 88. minuti kada Arda Turan sjajnom solo akcijom ulazi u šesnaesterac gostiju, ali šalje loptu pored stative gostiju.Do kraja se Sociedad uspio obraniti i tako uzeti tri vrijedna boda za nastavak prvenstva.

• Obrisan korisnik11.03.2013. u 13:00
    uf, Galicija će izgubiti oba prvoligaša...šteta. kad se sjetim deportiva predvođenog Valeronom, kako je s 4-0 dobio Milana 2004., a sada su na granici 1. i 2. lige.....
  • Obrisan korisnik11.03.2013. u 12:42
    nisan moga virovat da su izgubili, a imali su savrsen skor doma, svih 13 pobjeda i eto sad prvi poraz
  • Obrisan korisnik11.03.2013. u 11:17
    Atletico je bio HIT momcad i onda je pala slicno kao i Falcao kao posto nesto a di je sad , kad treba nedaje golove
  • ElKun1011.03.2013. u 01:09