Primera División, 27. kolo, 09.03.2013, 22:00 h
Mallorca
Mallorca 2:1 Sevilla
Sevilla

Ivan Dominik • subota, 09.03.2013.

Posljednji subotnji dvoboj 27. kola španjolske Primere donio je sraz Rakitićeve Seville i istoimenog kluba na otoku Mallorci, koji je bio domaćin dvoboja. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić opet je imao sjajnu večer u kojoj je počeo u prvih 11 te servirao Negredu za izjednačujući pogodak Andalužana, koji su naposljetku s Mallorce odnijeli samo novi gostujući poraz...

Nakon prva dva dvoboja dana i središnjeg dvoboja večeri u Barceloni, posljednji susret drugog dana odigravanja 27. kola La Lige odigrale su momčadi Mallorce i Seville. Otočani su ugostili Andalužane u čijoj je momčadi ponovno među prvih 11 startao hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, koji je opet igrao veliku ulogu u svojoj ekipi.

Utakmica je počela dosta žustro i otvoreno, a više šansi u prvim minutama čak je imala gostujuća momčad. No, u 16. minuti ipak je Mallorca prva poentirala i to preko svog odličnog i ponajboljeg veznjaka, Alejandra Alfara, koji je najbolje reagirao na odbijanac Sevillina vratara Beta nakon "slobodnjaka" domaćina. Alfaro je dočekao loptu i smjestio je u daljnji kut gostujućih vrata.

Nakon pogotka Mallorca je živnula i bila bolja momčad do kraja poluvremena, iako je prijetila i Sevilla, u jednom navratu šutem iz daljine i vrlo dobri Ivan Rakitić. Golova, međutim, nije bilo do isteka 45. minute pa se minimalnim vodstvom domaćina ušlo u nastavak. Drugo poluvrijeme počelo je istim scenarijem, a odnosi snaga bili su relativno slični kao i u prvom dijelu pa je tako Marti u 49. minuti uzdrmao prečku vrata Seville te je bio vrlo blizu pogotku.

Mallorca je konstantno napadala, bila bolja i opasnija, a Unai Emery bio je primoran vrlo rano početi s izmjenama u igri i momčadi. One su mu nakon nekog vremena ipak donijela napredak u igri ekipe pa je tako Alvaro Negredo nakon fantastične asistencije Rakitića između četiri domaća braniča, lakoćom zabio za 1:1 i Sevillin povratak u utakmicu.

Negredov pogodak ušutkao je nešto više od 20.000 navijača na stadionu Iberostar, međutim, tada se ponovno bolja igre Mallorce počela "buditi", a Sevilla je opet tonula, dok je do kraja susreta bilo preostalo pola sata. Mallorca je brzo odgovarala i napadala sve više, a samo joj je pet minuta naposljetku bilo dovoljno za novo vodstvo.

Još se jednom ukazao fantastični Alejandro Alfaro koji je u 66. minuti matirao Beta za novo vodstvo Crvenih na domaćem Iberostaru. Na sličan način kao kod prvog gola, Alfaro je bio najs(p)retniji i iz blizine je pogodio mrežu nakon što je poslije Martijeva kornera dočekao odbijanac kada je Giovani Dos Santos pogodio prečku Betova gola.

Turbulencije se poslije tog gola nisu stišale, a uslijedile su i brojne izmjene, žuti kartoni, pretjerana agresivnost i slabiji tempo, koji su dodatno oslabili i pogoršali utakmicu te igru. Izašao je i Alfaro kojeg je zamijenio Tomer Hemed, no ništa se drastičnije do samog kraja utakmice nije promijenilo, iako je sve otvorenija Sevilla bivala sve bolja, dok ni Mallorca nije prezala od uzvraćanja također dobrim napadima.

Ipak, na kraju je ostalo 2:1 za domaće, čime je Sevilla upisala i četvrti gostujući poraz i nizu. Mallorca je zasluženo uzela trobod, iako je susret završila s desetoricom nakon što joj je u sudačkoj nadoknadi zbog dva žuta kartona isključen Javi Marquez, dok Seville ne može biti previše zadovoljna, premda je opet novih vrlo dobrih 90 minuta pružio njen "vatreni" veznjak, Ivan Rakitić.