Udinese
Udinese 1:1 Roma
Roma

Igor Šestak • subota, 09.03.2013.

Na stadionu Friuli u Udinama u subotu su u sklopu 28. kola Serie A snage odmjerili Udinese i Roma. Gosti su prvo poluvrijeme dobili s 1:0 zahvaljujući pogotku Lamele, no Udinese je u nastavku došao do izjednačenja i jednog boda golom Muriela. Završnih 20 minuta domaćini su igrali s igračem manje nakon što je isključen Heurtaux.

U jedinoj subotnjoj utakmici Serie A u Udinama su se sastali Udinese i Roma. Udinese je taj dvoboj dočekao na devetom mjestu prvenstvene ljestvice, a eventualnom pobjedom se mogao izjednačiti s Rimljanima, koji su pak tražili svoju četvrtu uzastopnu pobjedu. I jedni i drugi bili su oslabljeni. Domaćini neigranjem Pinzija, Pasqualea, Lazzarija i Faraonija, dok su gosti doputovali bez Bradleya, Pjanića, Marquinhosa i Destra.

U početnoj fazi utakmice svaka je momčad imala po jednu dobru priliku. U trećoj minuti Romin vratar Stekelenburg obranio je udarac Di Natalea, a u 20. se obranom istaknuo i Brkić prilikom pokušaja Florenzija. Minutu kasnije Roma je ipak povela. Gabriel Silva je pogriješio na svojoj polovici, Totti je centrirao, a Florenzi pucao glavom. Brkić je uspio odbiti loptu u gredu, no ona je pala pred Lamelu koji je pogodio za vodstvo Rimljana.

Bio je to i konačni rezultat prvog poluvremena, budući da do odmora nije bilo izrazitih prilika, tek nekoliko neopasnih pokušaja. Početkom nastavka Roma je mogla do povećanja vodstva, no Florenzi i Marquinho nisu realizirali svoje prilike. Na drugoj je strani prijetio Maicousel, a u 62. minuti pao je izjednačujući pogodak. U teškoj situaciji na lijevoj strani Rominog kaznenog prostora našao se Muriel, no uspio je nadmudriti Burdissa i Torosidisa pa pucati iskosa, a lopta je prošla kroz noge Stekelenburga i završila u mreži.

Deset minuta kasnije Udinese je ostao s igračem manje nakon što je Heurtaux zaradio izravni crveni karton zbog strata na Florenziju. Dalo je to priliku Rominim igračima da s čovjekom više u završnih dvadesetak minuta dođu do sva tri boda, no novih promjena rezultata nije bilo. Obrana domaćih je izdržala do kraja, iako su blizu pogotka bili Torosidis i Osvaldo.

Momčadi su se tako morale zadovoljiti osvajanjem jednog boda, što im nije donijelo pomake na tablici. Preostalih osam utakmica 28. kola Serie A igra se u nedjelju.

• Obrisan korisnik10.03.2013. u 12:51
    Bila su dvije situacije za penal za Romu, od kojih je jedan bio sigurno, sudac nije svirao ni jedan.
  • ManchaVerde10.03.2013. u 10:15
    Kao, inace briljiraju...zato su sedmi s 10 poraza u 28 utakmica...