Genoa
Genoa 0:2 Milan
Milan

Josip Piršljin • petak, 08.03.2013.

Nogometaši Milana uspjeli su uoči uzvrata s Barcelonom u Ligi prvaka zadržati dobru atmosferu u svlačionici. Na gosotvanju u Genovi svladali su domaćina s 2:0 i ostaju na trećoj poziciji.

Prvu utakmicu 28. kola talijanske Serie A odigrali su Genoa i Milan. Kao što je i najavio, Massimiliano Allegri je na travnjak poslao vrlo jaku postavu, a to mu se vratilo pobjedom od 2:0. Zbog toga će Milan i nakon ovog kola ostati na trećoj poziciji, posljednjoj koja vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Crveno-crni su na gostovanju poveli u 22. minuti. Odigrali su vrlo lijepu akciju nakon koje je lopta došla do Pazzinija na rubu šesnaesterca, a napadač Milana sjajnim udarcem pogađa gornji kut vratara Freya i uz pomoć vratnice donosi svojoj momčadi 1:0.

Utakmica nije mogla proći da Balotelli ne zabije. Novopridošli napadač iz Manchester Cityja postigao je svoj peti pogodak otkad je stigao na San Siro u istom broju nastupa. Povisio je na 2:0 udarcem iskosa u 60. minuti kada mu je asistirao Zapata. Do kraja više nije bilo golova i Milan je upisao novu pobjedu.

Milan je ubrzo nakon drugog pogotka ostao s igračem manje na terenu. Constant je zaradio drugi žuti karton, te je morao napustiti igru. Ipak, to nije utjecalo na konačan ishod. Rossoneri se sada okreću Ligi prvaka i uzvratnoj utakmici s Barcelonom gdje brane prednost od 2:0.