Primera División, 27. kolo, 11.03.2013, 20:30 h
Zaragoza 0:0 Granada
Granada

Granada i Zaragoza "nulom" zaključili 27. kolo Primere

Maj Gašparac • ponedjeljak, 11.03.2013.

U posljednjoj utakmici 27. kola španjolskog prvenstva Zaragoza je na svojem terenu odigrala 0:0 s Granadom te tako u dvoboju 16. i 17. momčadi na ljestvici niti jedna ekipa nije uspjela doći do željena tri boda i udaljiti se od zone ispadanja. Ovo je bila sedma uzastopna utakmica u kojoj Zaragoza nije uspjela pobijediti, a Granada je osvojenim bodom prekinula niz od tri uzastopna poraza.

Prvu veliku priliku u susretu imali su nogometaši Granade u trećoj minuti. Tada je nakon ubačaja Recija u dobroj poziciji bio Odion Ighalo, ali njegov udarac odlazi pored okvira gola. Nedugo kasnije domaćini su uzvratili preko Rubena Rochine, no niti on nije bio precizan.

Do kraja prvog dijela bliže pogotku su bili gostujući nogometaši. U dvije dobre situacije našao se Recio, a zatim je izgledu priliku imao i Ighalo, ali rezultat se nije mijenjao.

Nastavak utakmice ponudio je slična događanja na terenu. Na početku drugog poluvremena novu dobru priliku za Granadu imao je Ighalo, no nije uspio dovesti svoju ekipu u vodstvo. Desetak minuta kasnije zgoditak za Granadu je pokušao postići i Diego Buonanotte, ali niti on nije imao uspjeha.

U završnici utakmice Zaragoza je mogla do sva tri boda. Helder Postiga je proigrao Stefana Babovića, ali udarac srpskog nogometaša brani vratar Granade Tono.

U sljedećem kolu Granada dočekuje Levante, a Zaragoza ide na gostovanje kod Rakitićeve Seville.