Primera División, 27. kolo, 08.03.2013, 21:30 h
Real Betis
Real Betis 2:1 Osasuna
Osasuna

Ante Dubravac • subota, 09.03.2013.

Prvu utakmicu 27. kola španjolskog nogometnog prvenstva odigrali su Betis i Osasuna, a uspješniji su bili domaćini koji su slavili rezultatom 2:1 i time barem na neko vrijeme preuzeli petu poziciju.

I uoči susreta između Betisa i Osasune jasno je bilo da su domaćini favoriti što su nogometaši trenera Pepa Mela i potvrdili. Betis u posljednje vrijeme posebno dobre rezultate bilježi na domaćem terenu pa sada već pet susreta ne zna za poraz.

Od samoga početka Betis je na teškom, kišom natopljenom, travnjaku krenuo agresivno što im se isplatilo već u 19. minuti kada Jorge Molina koristi centaršut Joela Campbella i glavom zabija za 1:0.

U nastavku susreta gosti su pokušali doći barem do izjednačenja što im je i uspjelo u 73. minuti. Alvaro Cejudo je pronašao Francisca Silvu koji smireno pogađa za 1:1.

Međutim radost gostiju je trajala samo šest minuta, a tada Pabon odličnom loptom izbacuje cijelu gostujuću obranu, a Rubenu Castru nije bilo teško vratiti prednost domaćinima i postaviti konačnih 2:1. Do kraja susreta gosti su još ostali s igračem manje nakon što je u 89. minuti Silva zaradio crveni karton.

U idućem kolu Betis gostuje kod Valencije dok će Osasuna imati težak zadatak na svom terenu protiv Atletico Madrida.