Splićani bez gripoznog Vujčića uvjerljivo poraženi od Radničkog na Gripama

Bernard Jurišić • četvrtak, 14.03.2013.

Splićani su svoju posljednju domaću utakmicu u ABA ligi završili novim porazom. Iako se tijekom prvih desetak minuta činilo da bi Žuti mogli iznenaditi favorizirane Kragujevčane koji se bore za plasman na Final Four, šanse su se rasplinule u samo stotinjak sekunda druge četvrtine...

Radnički je utakmicu otvorio brzim vodstvom 0:7, potom i 2:10, no već do pete minute Splićani su se stabilizirali i serijom od 10:0 preuzeli vodstvo. Vukušić i Mimica bili su raspoloženi, a prednost je uskoro porasla i na 20:14. Na prvi predah Žuti su odnijeli +4.

I Split i Radnički bez najboljih igrača

I Split i Radnički u večerašnjoj utakmici nisu mogli računati na usluge svojih najboljih igrača. Nikolu Vujčića pogodila je gripa, a Aleksandar Ćapin nije zaigrao na Gripama zbog problema sa šakom.

No, opet loš ulazak u četvrtinu vratio je prednost Radničkom (22:23), a još do dvije minute prije poluvremena Splićani su se držali (30:31). A onda se u završnih stotinjak sekundi prvog dijela dogodio pravi potop. Gosti su s 11 uzastopnih poena izbombardirali splitski koš i na poluvrijeme otišli s visokih 30:42.

Već iz otvaranja treće četvrtine bilo je jasno da je pobjednik već odlučen. Napad Splita potpuno je stao, a gostujuća prednost iz minute u minutu rasla do najviših 34:55.

Toliku prednost (42:64) Radnički je donio u posljednju četvrtinu u kojoj je Splićanima prijetilo pravo rezultatsko poniženje. Nakon tri minute zadnje četvrtine semafor je pokazivao 43:70, no srećom do kraja susreta Žuti su ipak uspjeli barem malo "uljepšati" poraz. Iako je ovaj poraz sve osim - lijep.

Kod Radničkog je najbolji bio Terrico White s 22 poena, Birčević je zabio 14, uz devet skokova. U splitskoj momčadi Vukušić je zabio 16, Mimica 13.

Splićani će u zadnjem kolu imati posljednju prigodu za izbjegavanje posljednjeg mjesta i ispadanja iz ABA lige u dalmatinskom derbiju u Zadru.

• Obrisan korisnik15.03.2013. u 16:23
    Sve bi to bilo ok da Split u isto vrijeme razvija neke supertalentirane klince ali najveću minutažu dobivaju stariji igrači dok talenata nigdje tako da je politika skroz promašena, i bolje im je ispast pa nek se reorganiziraju
  • Obrisan korisnik15.03.2013. u 11:22
    apsolutno si u pravu. Cibona je griješila, ali to nema veze sa splitom. Split je najveću grešku napravija sa trenerom. Ne govorim da Erjavec nije dobar trener. Ne želim nikoga omalovažavat. Samo želi reći da između njega i ekipe nema kemije i da je to razlog ovakvom rezultatu.
  • Obrisan korisnik15.03.2013. u 09:41
    imali su omjer 7-9 nakon 16 kola. u sljedećih 9 tekmi zabilježili su 1-8 omjer.ne mogu ozljede biti krivac za svih 8 poraza. za 3-4 možda da...ali za ostale je kriv samo i isključivo erjavec...veliki 'stručnjak'.niti jednom mladom igraču nije dao šansu (marinelli, bender, vuković, reinholdt... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.03.2013. u 08:57
    Ovi momci nisu mjesecima dobili placu. Slazem se da su pali drugi dio ali bilo je i ozljeda. Jedna jadna Cibona sa 6-7 stranaca ima pobjedu vise. Umjesto da kupili korektnog trenera oni se igraju sa ovim klaunom Lutzom i sretni su ako ostanu u ligi!!!
  • Obrisan korisnik15.03.2013. u 08:45
    Sve je to istina šta govoriš,Cibona je posebna priča..A za splita je najlakše reć nema se para,ok to svi znamo i tako je kako je,niko nije očekiva nešto bolje(čak su neke utakmice iznenađujuće dobili),ali da cilu sezonu igra 6-7 igrača a da se mladima šansa daje na kapaljku to je sramota.Bolje onda... [više na forumu]