1. HRL žene - Liga za prvaka, 1. kolo, 16.03.2013.
Lokomotiva 27:32 Podravka Vegeta
Podravka Vegeta

Podravka u derbiju Lige za prvaka slomila otpor Lokomotive

Iz Doma sportova:Jelena Bagarić • subota, 16.03.2013.

Prvo kolo Lige za prvaka donijelo je ogled dviju najboljih hrvatskih ekipa, Lokomotive i Podravke. Iako su Regionalnoj ligi ova dva kluba remizirala, ovaj puta Kokice su došle do uvjerljivog slavlja. Nešto slabija igra u kljucnim trenucima utakmice odnijela je Lokosicama šansu da i u ovom susretu ponove fantastican rezultat od prije dva mjeseca.

Lokomotiva - Podravka Vegeta 27:32 (12:16)

1. HRL, Liga za prvaka

Zagreb, Dvorana 2 Doma sportova. Gledatelja: 300

Suci: Matija Gubica (Petrijevci) i Boris Milošević (Osijek)

LOKOMOTIVA: Razum (6+0), Smiljanić, Božović 9(4), Oštarjaš 1, Krsnik 1, Marković 1, Kožnjak 5, Janković 3, Bušić, I.Milić 1, Prevendar, Debelić 3, Bukovina (4+0), Poljak 3(2)
Trener: Nenad Šoštarić

PODRAVKA VEGETA: Žderić (16+1), A. Čović 1, Kiridžić 4, Ž. Čović, Pongrac 2, Šenvald, Šon 2, Gaće 3, Damnjanović 7(3), V. Milanović-Litre 7, Dragišić, Vidak, Jelčić, Kapitanović, Horvat 4, Pušić-Koroljević 2
Trener: Neven Hrupec

Sedmerci: Lokomotiva 7(6); Podravka Vegeta 4(3)

Iskljucenja: Lokomotiva 4 minute (Oštarjaš Kožnjak); Podravka Vegeta 4 minute (Gace, Milanovic - Litre)

Utakmica je na samom startu bila veoma neizvjesna. Pogoci su dosta teško padali, a niti jedna ekipa nije se uspijevala rezultatski odvojiti. No, preko pogotka Sanje Damnjanović u 10. minuti gošće iz Koprivnice prvi puta imaju dva pogotka više. Medutim, Lokosice su ubrzo preko Oštarjaš i Poljak vratile rezultat u egal.

U 21. minuti pri rezultatu 9:10, Maja Kožnjak završava na klupi za kažnjene te daje otvorenu šansu Podravki da poveća svoje vodstvo. Dakako, Kokice tu priliku nisu propustile pa su do 25. minute svoju prednost digle na četiri pogotka. Do kraja poluvremena Lokosice svoj zaostatak nisu uspjele umanjiti pa je Podravka na odmor ponijela poveću rezultatsku prednost.

Prvih nekoliko minuta nastavka nije bilo pritiska niti s jedne strane, medutim u 36. minuti Crnogorka u redovima Lokomotive, Ivana Božović, postigla je pogodak za 17:18 i time je dala svojoj ekipi šansu za preokret. Nada za preokret trajala je do 39. minute kada je Krsnik pogodila za 18:19, ali tada je uslijedila serija od četiri pogotka Podravke koja je rasplinula svaku šansu Lokomotive da dođe do pobjede u ovom susretu.

Osim što su domaće imale mnoštvo tehničkih grešaka u ključnim trenucima susreta, na vratima Podravka bila je fantastična Marta Žderić koja im je dodatno zadavala probleme. Do isteka 60. minute Lokosice nisu uspjele poremetiti ritam Podravke koja je mirno privela utakmicu kraju, te upisala još jednu pobjedu protiv svojih najvećih rivalki.

Prvo ime Lokomotive u ovom susretu bila je Ivana Božović koja je pogodila mrežu Podravke devet puta, ali je i praktički sama odigrala samu završnicu susreta. Uz nju valja još spomenuti i Kožnjak koja je postigla pet pogodaka. Najbolja igračica Podravke, ali i utakmice, bila je vratarka Marta Žderić koja je sakupila 17 obrana. U polju su najraspucanije bile Damnjanović i Vesna Milanović-Litre koje su postigle po sedam pogodaka.