Granollers nastavio pobjednički niz, Academia Octavio iznenadila Guadalajaru

Zvonka Keliš • subota, 16.03.2013.

U sklopu 22. kola španjolskog rukometnog prvenstva momčad Granollersa nastavila je s dobrim izdanjima te je upisala još jednu sigurnu pobjedu, Academia Octavio na svom je terenu svladala Guadalajaru, dok je Anaitasuna slavila na gostovanju kod Palme del Rio.

Fraikin Granollers - Cuatro Rayas Valladolid 30:25 (15:12)

Odlična momčad Granollersa ne posustaje te je tako u sklopu 22. kolu Lige Asobal upisala još jednu sigurnu pobjedu, ovoga puta nad rukometašima Valladolida. Domaćin je odmah na startu poveo 4:1 koje potom pretvara u 8:4 i 10:6. Nedugo zatim gosti se počinju buditi te sustizati svog suparnika te se na predah stoga ide s gostujućih minus tri (12:15).

Uvodne minute nastavka vrlo su dobro poslužile domaćoj momčadi koja se tada odvaja na sigurnijih 18:12, no ona gostujuća momčad ni tada se ne predaje te i dalje pokušava uhvatiti priključak. Stiže tako na 17:20, ali ne i korak bliže stoga domaći rukometaši samo mirno privode susret kraju te osiguravaju slavlje 30:25, kao i nove prvenstvene bodove. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Raul Campos sa sedam postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Valladolida bio Marko Krivokapić s pet golova.

Academia Octavio - Quabit Guadalajara 29:25 (14:9)

Do svoje pete prvenstvene pobjede momčad Academije Octavio stigla je na svom terenu u sklopu 22. kola Lige Asobal kada joj je u goste došla ekipa Guadalajare. Odlično je domaćin otvorio susret te je poveo 10:5 nakon čega gosti teško sustižu domaće vodstvo. Do isteka 30. minute domaća je momčad očuvala stečenu prednost te je u svlačionicu otišla s vodstvom 14:9.

Iako se odmah na startu drugoga poluvremena gostujuća momčad pokušala vratiti u susret te se približila na samo tri pogotka zaostatka (11:14) potom nije uspjela i poravnati rezultat. Domaći rukometaši sigurni su na terenu iako se oni gostujući pri ulasku u samu završnicu još jednom približavaju, ovoga puta na minus dva (23:25), te na koncu slave s četiri pogotka razlike (29:25). Odličan je kod Academije Octavio bio Jose Angel Fernandez s devet pogodaka, dok se kod Guadalajare istaknuo Draško Nenadić sa šest golova.

ARS Palma del Rio - Helvetia Anaitasuna 26:29 (11:17)

Posljednja momčad prvenstva nije se dobro provela ni u 22. kolu Lige Asobal u kojem je upisala svoj 18. ovosezonski poraz, a bolja od nje ove je subote bila ekipa Anaitasune s tri pogotka razlike. Dobro su gosti krenuli u susret te su predvođeni Novelleom u prvih desetak minuta ostvarili prednost od četiri pogotka (4:8). Iako je domaćin zahvaljujući gostujućim isključenjima stigao potom na minimalan zaostatak (7:8), gostujuća momčad na kraju prvoga dijela već ima osjetniju prednost od šest pogodaka (11:17).

Domaća se momčad u nastavku ipak nije predala te se dobrano borila kako bi poravnala rezultat, no uspjela je tek smanjiti svoj zaostatak na minus tri (17:20). Konačno, gostujući rukometaši se kući vraćaju sa slavljem 29:26. U pobjedu svoje momčadi Pepe Novelle ugradio je osam pogodaka, dok su Dani Hernandez i Luis Felipe Jimenez za Palmu del Rio zabili po pet golova.